Po prehratých voľbách Donald Trump tvrdohlavo odmieta priznať porážku. Kým celý svet gratuluje Joeovi Bidenovi, už aj prezidentovi najbližší ľudia Trumpovi radia, aby sa vzdal. Medzi nimi má byť najmä jeho manželka Melania.

Prvá dáma na Twitteri uverejnila stanovisko, ktoré sa dá vnímať rozpačito. Kým jedni tvrdia, že ním podporuje argumenty svojho muža, iní sú presvedčení, že mu radí, aby uznal porážku. „Američania si zaslúžia spravodlivé voľby. Každý platný, nie neplatný, hlas by mal byť započítaný. Musíme transparentne chrániť našu demokraciu,“ napísala.

Ozvali sa však aj ďalšie hlasy, ktoré predpovedajú koniec Trumpovho tretieho manželstva. Bývalá poradkyňa Bieleho domu Omarosa Manigault Newmanová je presvedčená, že Melania už „strihá meter“.

„Melania počíta každú minútu, kým Trump neskončí v úrade a ona sa bude môcť rozviesť. Ak by sa o to pokúsila, kým je ešte prezidentom, hrozne by ho ponížila a on by našiel spôsob, ako ju potrestať,“ citoval Newmanovú nedeľník Mail on Sunday. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

That’s a wrap! One debate down 3toGo!

Príspevok, ktorý zdieľa OMAROSA (@omarosa),

Rovnaký názor má aj ďalšia bývalá poradkyňa Stephanie Wolkoffová, ktorá bola svojho času veľmi dobrou kamarátkou prvej dámy a len nedávno o ich vzťahu vydala knihu. Trumpová ju však nikdy neautorizovala.

So Stephanie sa poznala od roku 2003 a nedávno sa rozkmotrili. Exporadkyňu Newmanovú zas vyhodili z Bieleho domu zhruba po roku. Nevedno teda, či bola naozaj takou blízkou osobou, aby videla do osobných životov prezidenta a jeho rodiny.

Každopádne, obe ženy sa zhodujú aj v tom, že manželstvo Trumpovcov je už roky nefunkčné a obaja majú okrem oddelených spální aj svoje vlastné životy. Svedčiť má o tom fakt, že prvá dáma bola neraz prichytená pri tom, že odmietla svojho muža chytiť za ruku a na verejnosti si neprejavovali takmer žiadne nežnosti. Ak áno, ich neverbálna komunikácia bola veľmi strohá.

Prvá dáma USA a bývalá modelka Melania Trumpová. Foto - TASR/AP

Ďalším argumentom má byť aj to, že po Trumpovej inaugurácii žila Melania ešte päť mesiacov s ich spoločným synom Barronom v New Yorku. Podľa oficiálneho stanoviska prvá dáma chcela, aby chlapec nemusel meniť školu a normálne dokončil školský rok. Jej kamarátka Wolkoffová však je presvedčená, že v tomto období len dojednávala detaily dedičstva pre Barrona.

O vzťahu Trumpovcov, ktorí sú svoji už 15 rokov, sa hovorí ako o „zmluvnom manželstve“. Tvrdí to aj Wolkoffová. „Verím, že je to manželstvo z rozumu,“ povedala v rozhovore pre BBC.  Melania však odjakživa tvrdila, že s manželom má skvelý vzťah a nikdy sa nehádajú.

Právnička Christina Previtová je tiež presvedčená, že ide len o maskovací manéver. Obidve Trumpove exmanželky – Ivana Trumpová aj Marla Maplesová - s ním totiž uzavreli súdnu dohodu o mlčanlivosti. Zaviazali sa, že nebudú o ich vzťahu hovoriť v negatívnom duchu a neposkytnú ani žiadny rozhovor, v ktorom by sa o Donaldovi vyjadrovali nelichotivo. Právnička si myslí, že na niečom podobnom sa s ním dohodla aj Melania.  

 Či je to pravda, alebo nie, to ukáže až čas. Trumpovci v každom prípade v januári opustia Biely dom. Melania vraj už má dávno zbalené. Len pár dní po voľbách sociálne siete obleteli zábery sťahovacieho auta pristaveného pred Bielym domom.