Neviem, prečo sa to deje, no takmer v každom jednom médiu, v každej relácii ľahko bulvárneho typu, sa objavuje módna polícia a vysokokvalifikované odborníčky komentujú oblečenie iných.

Minule som dokonca čítala, že teda či sa tá a tá nehanbí, veď rovnaké šaty a nech aj za tri tisíc eur, mala pred dvomi mesiacmi na inej akcii. Škandál obrovský a bolo by najlepšie, keby zo šoubizu vypadla. Keď naň nemá.

Otvorila som svoju skriňu, pozrela do nej a vravím si: Ejha! S týmito tromi kúskami od DG a jedným Džanym by som teda mútnymi vodami módnych expertov bez ujmy nepreplávala! Dostali by ma na texaskách strednej značky, ktoré nosím už roky, dostali by ma na tričkách ešte strednejšej značky... Jediné, na čo by nemali krivých slov, sú topánky a ponožky. Tie teda musím mať! Som chodec a vkladať nohy do vysokých podpätkov sa mi vôbec nechce. Kvôli chrbtici i kvôli tomu, že meriam 174 centi.

 

Módny výmysel

Takže... módna polícia. Podľa mňa čistý výmysel a výtvor tvorcov handier. Jedinou úlohou takejto polície je čudným, podprahovým spôsobom motivovať a nútiť obete party vždy k novým a novým kúskom, až napokon dotyčná obeť nemá na zaplatenie energií, vody, nemá na benzín... Obeť fóbie, že musí byť aj na ulici top a in a čo ja viem čo, lebo všetci sa pozerajú práve na ňu, trpí potom často hladom, potraviny nakupuje minimálne a snaží sa o čo najlacnejšie. Ak posedáva v kaviarni, popíja najlepšie vodu z vodovodného kohútika, akože imidž, dá si maximálne  piccolo alebo, a to je najlepšie,  niekto útratu za šialene známu osobu zaplatí. Niekto šťastný, že videl živú celebritu. 

Slovensku sa ekonomicky darí, patríme medzi krajiny, kde hoci až 700 tisíc ľudí existuje na hranici chudoby, dokážu za pomoci všetkých záchranných sociálnych sietí štátu prežiť.  V okruhu každého z nás sú však iní ľudia a tiež na hranici chudoby. My to však o nich celkom určite nevieme. Na večierkoch a párty celebrít sa tvária, akoby patrili medzi  všetkých tých s jachtami na chorvátskom pobreží. V podstate je medzi nimi iba jediný rozdiel.  Tých niekoľko miliónov na bankových účtoch.

Ak vybehne Madonna na ulicu v tričku a naozaj starých džínsach od Pakistanca, všetci ju fotografujú, obdivujú... veď sa dokáže správať normálne, prirodzene. Vypisujú o jej spontánnosti, o jej vzťahu k street štýlu.

Ak by vyšla na ulicu podobne oblečená naša známa osoba, na streche by vzplanul mediálny oheň. Módna policajtka by si šla nohy dolámať, len aby potvrdila svoj dojem.  Že teda nohavice tejto dámy sú z obchoďáku, tričko, bože svätý, toto isté tričko predsa nosila aj vlani! Veď si  len pozrite archívnu fotografiu! Nuž...  a chuderu uštvú k depresiám, k plaču, k pocitu znemožnenia, ničoty. 

 

Drahé tepláky

Iba nedávno som stretla slovenskú celebritu v teplákoch! Áno! Stretla som ju rovno na ulici, v jedno skoré sobotné predpoludnie. Lenže... aké to boli tepláky! Podľa mňa do nich vrazila aj tristo eur. Strach by jej nedovolil vybehnúť v obyčajných! Na takéto sa módna policajtka s platom šesťsto  naozaj nechytá!

O ľuďoch z amerického šoubizu vieme, že si už na seba takmer nič nekupujú. Módni tvorcovia sa predháňajú v zásielkach, ktoré im posielajú a tie, zabalené do vysokokvalitných hodvábnych papierov, obsahujú najnovšie trendy v oblečení. Nuž, taký dar veru nikto neodmietne.

Naše celebrity majú  našťastie požičovne. Vojdú dnu, vyberú luxusné šaty, v ktorých sa pred mesiacom producírovala Marienka, Evička a rozžiarené sa ukážu na party a pred kamerami. Pravdaže to po každom použití dajú do čistiarne! Pravdaže! To dá predsa rozum!     

Ja, keby som mala drahé šaty, nosila by som ich do zodratia. Na  večierky, na oslavy, na nákupy, na hrádzu... kam by sa dalo. Našťastie také šaty nemám, nuž sa môžem pokojne natiahnuť do slušivých poľských teplákov a veru... vybehnem v nich aj na našu dedinskú poštu. 

 

Prečítajte si aj Slečny so zlatými kartami

 

 

 

 

 

 

 

Spoplatnené s PlatbaMobilom.sk.