Pre pandémiu COVID-19 sa 3. ročník konferencie o živote bez odpadu Slovakia Going Zero Waste uskutoční ONLINE. Konferencia bude prebiehať počas troch dní, v termíne od 25.9. 2020 do 27.9. 2020.  

Chce pomôcť nasmerovať Slovensko k udržateľnejšiemu spôsobu fungovania a k zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu, ktorý predstavuje globálny existenčný problém pre našu spoločnosť a životné prostredie. Headlinerom – špeciálnym hosťom  tohto ročníka bude Will McCallum, riaditeľ Greenpeace UK pre otázky oceánov a Bert van Son, zakladateľ MUD Jeans.

Zero Waste 2020 a koronavírus

Pandémia, ktorej čelíme, nás zastihla nepripravených. Ukázala nám, že ako ľudstvo nemáme práve vyvyšovať sa nad prírodné zákony a že pokiaľ je to potrebné, musíme sa spojiť a konať okamžite. Napriek tomu, že počas karantény sa vďaka pozastavenej činnosti ľudí uľavilo ovzdušiu, moriam aj lesom, bol to len krátkodobý efekt,” uviedla pre Ženy v meste organizátorka konferencie Silvia Yoder. 

Dodala, že “ak nezačneme spoločne pristupovať k zásadným, no aj malým zmenám na úrovni jednotlivca, organizácii aj štátov, klimatická kríza nás dobehne nepripravených ešte viac ako v prípade pandémie”.

Aj preto je o týchto témach potrebné hovoriť viac než kedykoľvek predtým. Konferencia Slovakia Going Zero Waste sa im bude venovať intenzívne počas troch dní (25.-27.9.). Virtuálne budeme mať možnosť stretnúť zástupcov štátnych inštitúcií, lídrov svetových organizácii, aktivistov a jednotlivcov, ktorí svojou činnosťou menia veci k lepšiemu, dodala Silvia Yoder.

Konferencia Slovakia Going Zero Waste 2020

Konferencia Slovakia Going Zero Waste je určená pre širokú verejnosť, zástupcov firiem, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch. Vystúpi počas nej 14 rečníkov v štyroch tematických blokoch, ktoré predstavujú celkový prierez problematikou - od globálneho problému s odpadom, vrátane nastavenia systematických zmien, inovatívnych riešení, dobrých príkladov z praxe, až po zero waste fungovanie úspešnej celosvetovej firmy.

Počas prestávok bude pre účastníkov pripravených 9 moderovaných diskusií o detailoch života bez odpadu, ako aj o udržateľnosti a ďalších  súvislostiach, ktorým čelí naša spoločnosť v téme životného prostredia. 

Slovensko prídu inšpirovať ľudia z praxe, ktorí s témou nie len pracujú, ale najmä, žijú. "Vieme, že najlepšie funguje motivácia samotnou praxou. Zameriame sa preto na prvé lastovičky dosahujúce konkrétne zmeny vo viacerých oblastiach. Preberieme inovácie napomáhajúce životu bez odpadu a najmä,  sústrediť sa budeme na to, ako môže dosiahnuť človek, z akejkoľvek pozície, reálnu zmenu k lepšiemu vo svojom prostredí. Téma odpadu je zodpovednosťou každého z nás. Pridajte sa k nám a pomôžte nám nasmerovať Slovensko k udržateľnému životnému štýlu," uviedla Yoder.  

 

Program konferencie bude rozdelený do dvoch tematických blokov:

  1. Prekážky v práci na strane zamestnanca a zamestnávateľa z pracovnoprávneho hľadiska

  2. Informácia o zdravotnom stave zamestnanca z hľadiska ochrany osobných údajov a pracovnoprávnej zodpovednosti