Potešiť na Vianoce blízku rodinu nie je vždy ľahké zadanie. Ponúkame vám preto niekoľko originálnych nápadov na vianočné darčeky pre ženy, mužov, rodičov a starých rodičov, ktoré nestoja veľa peňazí, ale určite zaujmú. Všetky máme preverené a odskúšané.

Vianočné darčeky pre ženy

Unikátne kávy Marína&Sládkovič

Obdarujte svojich blízkych kávou prepojenou s najdlhšou ľúbostnou básňou na svete Marína. V zime v roku 1844 ju napísal romantický spisovateľ Andrej Sládkovič a je považovaná za vrchol jeho básnickej tvorby.

Kávy Marína a Sládkovič sú svetovo unikátne najmä tým, že je to prvá káva na svete, kde v každom balení nájdete zrnko s vypáleným veršom Sládkovičovej Maríny. Marína má spolu 2900 veršov, vďaka čomu je už viac ako 170 rokov najdlhšou ľúbostnou básňou na svete.

Rovnako ako sú v básni Marína dve hlavné postavy, tak aj kávy Marína&Sládkovič tvoria dva druhy kávových zŕn. Nežná, sladká a svieža Arabica a silná a horká Robusta v štyroch rôznych pomeroch.

Súprava Marína&Sládkovič obsahuje štyri kávy s rôznym pomerom kávy Arabica a Robusta

Bohyňa obsahuje zrnko s vypáleným veršom: „Bohyňa moja, krásy kráľovná“ (verš 893)

Vzlietnime obsahuje zrnko s veršom: „Vzlietnime na krídlach lásky“ (verš 1630)

Ľúbosť obsahuje zrnko s veršom:  „Ľúbosť chce večnosť“ (verš 1368)

Milenci s veršom: „Milenci sa pevno objali, okrem lásky nič necítili“ (verš 2491)

 

Ajurvédska kozmetika v krásnej vianočnej guli

Darčeková súprava ajurvédskej kozmetiky v krásne ozdobenej vianočnej guli je originálnym vianočným darčekom, ktorý nadchne každú ženu. Kozmetika poteší, vianočná guľa zase skrášli vianočný stromček. Vybrať si môžete zo troch krásnych vôni:

Romantický Ylang Ylang a upokojujúci kvet Neroli v kombinácii s exotickým kráľovským lotosom povzbudzujú zmysly a dodávajú im potešenie.

Upokojujúci kvet Neroli, povznášajúci pomaranč a osviežujúci bergamot pôsobia v synergii s jazmínom, aby upokojili zmysly.

Himalájska ruža upokojuje a pomáha zbaviť sa každodenného stresu a uvoľňuje zmysly. Luxusne voňavý BIO cejlónsky kardamóm zahreje, povznesie a prejasní myseľ a telo.

 

Balíček tinktúr pre ženy

Balíček Tinktúr alebo ženskú lekárničku môžete darovať svojim skvelým kamarátkam, milým kolegyniam, či drahým maminkám. Balíček, ktorý pripravuje bylinkárka Eva Tomeková, obsahuje Rebríček Obyčajný, Ďatelina Lúčnu a Prasličku Roľnú.

Rebríček Obyčajný vhodný pri ženských chorobách, reguluje menštruačný cyklus, znižuje bolesť pri menštruácii…

Praslicka Roľná rozpúšťa močové kamene, lieči močové cesty, výborne čistí krv a zlepšuje činnosť srdca,….

Ďatelina Lúčna najbohatším rastlinným zdrojom estrogénu, zmierňuje príznaky klimaktéria, obmedzuje návaly tepla, potenia…

 

Vianočné darčeky pre mužov

Vianočná súprava 6 vín

Darčeková súprava 6 vín je krásnym darčekom na Vianoce, kedy je príležitosť popíjať vínko a rozprávať sa o všetkom, na čo v iné dni nie je čas. Vína sú vyskladané tak, aby oslovili každého člena rodiny a uspokojili odlišné chute.

Pre tých, ktorí majú radi ľahké a svieže vína, sme do setu vložili biele vína Muškát žltý 2022 a Rizling Vlašský 2022. Pre milovníkov či milovníčky ružového vína tam máme skvelé sladšie vína Merlot Rosé a ovocný Cabernet Sauvignon Rosé, ročník 2022. Pre tých, ktorí zvlášť v zime, majú chuť na pohárik skvelého červeného vína – ponúkame nádherné vínka Lignum Alibernet 2015 a Lignum Dunaj 2017.

Vo vinárstve Terra Wylak dozrieva červené víno v drevených sudoch, do fliaš ho tak dávajú, keď má víno minimálne tri roky. “Teraz predávame vína ročník 2015 a 2017 – 8-ročné červené víno, ktoré 18 mesiacov zrelo v drevených sudoch. Sme toho názoru, že červené vína by mali ísť na trh najskôr po 3 rokoch. Vínu svedčí čas, čím neskôr, tým lepšie,” vysvetľuje Dušan Bajan, ktorý pre nás súpravu vín vytvoril.

Štýlový automatický otvárač na víno

Nielen pre milovníkov a milovníčky vína ponúkame štýlové a elegantné otvárače na víno. Potešia nielen výkonom, ale aj ako doplnok do domácnosti, či domácej vinárničky. Automatické otvárače vína, pre amatérov i profesionálnych someliérov, využijete na domáce večierky i firemné akcie, či na rôzne verejné udalosti. Na jedno plné nabitie otvoríte až 70 fliaš! V krásnom darčekovom balení a rôznych prevedeniach osloví každého.

Vianočné darčeky pre rodičov a starých rodičov

Kostihojová masť

Ideálny darček pre rodičov, či starých rodičov. Masť z kostihoja lekárskeho, ktorý pripravuje bylinkárka Eva Tomekovápomáha pri zlomeninách a vyvrtnutiach, lieči zápal kostí, väziva a žíl, hojí poškodené svaly a pomliaždené tkanivá, obnovuje miazgu v kĺboch, rozpúšťa krvné podliatiny a zrazeniny a tlmí bolesť kĺbov a svalov. V krásnom vianočnom balení, do ktorého si môžete pridať meno obdarovaného, je pridaný klinček, ktorý umocní účinok masti a príjemne pôsobí na vašu dušu.

Konverzačné hry pre rodičov, partnerov i deti

Prežívame rýchle a neosobné časy, takže práve rodinný čas Vianoc môže byť ideálnou príležitosťou hovoriť spolu na témy, ktoré inak nemáme čas prebrať a zblížiť sa. Konverzačných hier je na trhu naozaj veľa, je si z čoho vyberať. Sú určené manželom, partnerom, rodičom, starým rodičom, kamarátkam i deťom, nájdete i krásne medzigeneračné rozhovory.

Nájdete v nich otázky, na ktoré sa bežne nepýtate, pretože sa vám zdajú odpodvede jasné, o to viac vás mnohé reakcie prekvapia a príjemná debata je takmer zaručená. 

Ilustračné foto - pexels.com