Zomrela známa logopedička Lucia Palugyayová, moderátorka jednej z najúspešnejších relácii detskej televízie Jojko s názvom Rapotáčik a pravnučka svetoznámeho prešporského vinára a obchodníka Jakuba Palugyaya. Mala len 47 rokov.

Zomrela Lucia Palugyayová

Lucia Palugyayová zomrela 20. februára 2024. O jej úmrtí informovala televízia JOJ, príčinu nečakanej smrti neuviedla. Lucia Palugyayová sa špecializovala na oblasť vývinu reči u detí v predškolskom veku.

Rapotáčik, ako jedna z najúspešnejších detských relácií, bola inšpiráciou pre rodičov a zábavou pre deti. Mala tri série, k poslednej už písala scenár sama Palugyayová.

Palugyayová napísala aj knihu, z ktorej sa od roku 2018 predalo skoro 10-tisíc kusov a v roku 2019 bola zaradená medzi TOP TEN detských kníh na Slovensku.

Pravnučka Palugyaya

Lucia Palugyayová bola pravnučkou svetoznámeho prešporského vinára a obchodníka Jakuba Palugyaya.

“Vyrastala som v období, keď história rodiny Palugyayovcov bola v komunistickej spoločnosti viac menej tabu. Takže som málo vedela o tom, akú významnú úlohu hralo víno v našej rodine. Až časom, postupne, som sa dozvedala fakty a históriu o našom rode. Okrem iného aj to, že rodina Palugyayovcov vlastnila prvé auto v Bratislave, založila aj prvé kino a z jej hotela u Zeleného stromu vznikol neskôr jeden z najznámejších hotelov – hotel Carlton,” povedala pre portál palugyay.sk.