Nechýbal pri dôležitých stretnutiach v Bielom dome, zabával a rozosmieval deti i politikov. Bol tak populárny, že sa dokonca objavil ako hrdina v niekoľkých detských knihách. Včera bývalý prvý pes USA zomrel.

Zomrel pes Bo

Čiernobiely portugalský vodný pes Bo, ktorý bol členom prezidentskej rodiny Baracka Obamu, zomrel na rakovinu. S členom rodiny sa na sociálnych sieťach rozlúčila Michelle Obamová. “Dnes večer sa pritúlte k chlpatým členom rodiny o trochu viac. A poškrabkajte ich na brušku,” napísala za rodinu.

Michelle Obamová zaspomínala, ako s Barackom sľúbili dcéram psa, keď bude po prezidentskej kampani. To bolo v roku 2008. A tri mesiace po inaugurácii Baracka Obamu sa v Bielom dome naozaj objavil Bo - v apríli 2009.  

Bývalý americký prezident Barack Obama a jeho verný pes Bo.  Foto - TASR/AP 

Plemeno nezvolili náhodne, keďže staršia dcéra Malia je alergická. Bo mal hypoalergénnu srsť. Nielen preto sa stal tak obľúbeným členom rodiny.

Obamovci smútia, zomrel im Bo

“Viac ako desať rokov bol Bo neustále prítomný v našich životoch. Šťastný, že nás vidí, či už mal za sebou dobré dni alebo zlé, alebo čokoľvek medzi tým,” napísala rodina Obamových. “Bol presne tým, čo sme potrebovali, a ešte viac tým, v čo sme kedy dúfali. Bude nám veľmi chýbať.”

Rozlúčkový status podpísala Michelle, Barack, Malia, Sasha a fenka Sunny, ktorú majú Obamovci od roku 2013.