Tradičný Oblíž prst. Recept, ktorý je overená klasika z kuchyne portálu Ženy v meste. Pripravte si s nami tradičný zákusok Oblíž prst, ktorý sa určite nestratí pri nijakej oslave.

Oblíž prst

Oblíž prst je vynikajúci zákusok vhodný pre všetkých milovníkov sladkého. Cukrom sa na ňom nešetrí… ale dobre si osladiť život nie je nikdy zlé!

Vyskúšajte túto krémovú klasiku aj Vy. Oblíž prst je lahodným koláčikom, ktorý si nájde priaznivcov na každej oslave. Ale rovnako poteší aj na vianočnom stole.

Koláče a špeciálne zákusky podľa receptov kuchyne portálu Ženy v meste chutia fantasticky. Máme to dlhoročnými skúškami overené. Pridajte sa k nám a vyskúšajte recepty s nami.

Krémové zákusky ako Oblíž prst sú obľúbené z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je, že ich náplne pridávajú do zákuskov bohatšiu chuť a textúru. Krém umožňuje tvorcom vytvárať rôzne kombinácie chutí a textúr, ktoré si môžu stravníci obľúbiť.

Recept na zákusok Oblíž prst

Ďalším dôvodom obľúbenosti takýchto zákuskov môže byť ich atraktívny vzhľad. Jednotlivé vrstvy a zdobenie zákuskov môžu byť veľmi zaujímavé a esteticky príjemné, čo môže vzbudiť chuťové emócie. Dá sa to tak povedať? :)

Nakoniec aj Oblíž prst často vnímame ako špeciálny dezert určený pre hostí počas oslavy. Celkovo vieme povedať, že krémové zákusky medzi ktorými Oblíž prst nesporne kraľuje, sa tešia obľube kvôli svojej chuti, textúre, vzhľadu a spájaniu s osobitnými príležitosťami, ktoré ich robia špeciálnymi.

Inšpirujte sa u nás aj vy. Máme pre vás napríklad recept na krtkovu tortu, alebo kakaový závinkokosovú roládu, či výborný krémeš. A tu sú naše cookies. Tu je naša punčová torta. A tu je recept na klasické venčeky.

Skúste si pripraviť aj tento najlepší krém na laskonky. Tu je aj náš recept na kávové zrná. Skúste aj overený recept na grilážky. Alebo recept na nepečený čokoládový cheesecake. Tu je zase recept na nesmrteľný metrový zákusok.

Ingrediencie

Cesto:

 • 5 vajec,
 • ½ hrnčeka hladkej múky,
 • ½ hrnčeka práškového cukru,
 • ½ hrnčeka vody,
 • 2 polievkové lyžice kakaa,
 • ½ balenia prášku do pečiva,
 • štipka soli,

Žĺtková vrstva:

 • 1 hrnček mlieka,
 • 3 polievkové lyžice hladkej múky,
 • 5 žĺtkov,
 • 250 gramov masla,
 • 1 hrnček práškového cukru,

Bielková vrstva:

 • 5 vaječných bielok,
 • 1 hrnček práškového cukru,

Poslať ako nákupný zoznam na e-mail
O chvíľu vám príde váš nákupný zoznam.

Postup recept na Oblíž prst

 1. Vajcia si rozdelíme do dvoch misiek - do jednej pôjdu žĺtka a do druhej bielka. Do misky so žĺtkami pridáme cukor a spolu ich vyšľaháme. Postupne pridáme múku s práškom do pečiva, kakao a vodu.


   
 2. Keď máme túto zmes poriadne premiešanú, vyšľaháme si bielka so štipkou soli v druhej miske a tú opatrne premiešame so žĺtkovou zmesou. Cesto dáme do predhriatej rúry a pečieme približne 20 minút na 180 stupňoch. Upečené cesto necháme vychladnúť.


   
 3. Mlieko, žĺtky a múku si rozmixujeme alebo poriadne premiešame. Takto dáme zmes variť na miernom ohreve, kým nezhustne - treba si na to chvíľku počkať a stále miešať. Po zhustnutí necháme krém za občasného premiešania vychladnúť.


   
 4. Zmäknuté maslo premiešame s hrnčekom cukru. Pridáme vychladnutú žĺtkovú zmes a vyšľaháme do hladkého krému. Krém rovnomerne nanesieme na cesto.


   
 5. Z bielok a práškového cukru vyšľaháme nad parou hustý krém. Tým natrieme rovnomernú, tretiu vrstvu nášho Oblíž prst koláča.


   
 6. Hotový Oblíž prst rovnomerne posypeme nastrúhanou čokoládou a odložíme aspoň na niekoľko hodín do chladničky.

Hotovo! Vyskúšajte aj recept na domácu marlenku