Webový portál zenyvmeste.sk navštívilo počas roka 2020 viac ako 5 miliónov používateľov, ktorým sa web zobrazil viac ako 30 miliónov krát. Úspešnejší rok web počas päťročnej histórie (funguje od januára 2015) nemal. Ďakujeme!

Ženy v meste číta 5 miliónov používateľov ročne

Napriek tomu, že na rok 2020 vďaka koronakríze nebudeme spomínať v najlepšom, webovým projektom sa minulý rok darilo. Príkladom je určite aj webový portál Zenyvmeste.sk, ktorý ponúka už šesť rokov inteligentné čítanie nielen pre aktívne ženy po tridsiatke.

Z porovnania rokov 2019 a 2020 podľa merania prostredníctvom služby Google analytics vychádza, že web si v roku otvorilo 5,134 milióna používateľov. Ide o 90 % medziročný nárast. Okrem Slovenska je web populárny aj v Česku, na treťom mieste je návštevnosť z USA.

Web zaznamenal aj takmer 150 % nárast počtu zobrazených stránok, teda klikov našich čitateľov. Z 12,3 milióna v roku 2019 stúpol ich počet v roku 2020 na 30,3 miliónov zobrazení.

 

Kompletný prehľad publika portálu Zenyvmeste.sk v priebehu roka 2020. Zdroj - Google analytics

 

Najsilnejším mesiacom bol minulý rok apríl, keď na web (vďaka prvému lockdownu a Veľkej noci) kliklo viac ako milión ľudí. Viac ako 900-tisíc ľudí web navštívilo Ženy v meste aj počas len nedávno skončeného decembra 2020.

Najviac žien v meste

Z ďalších podrobnejších štatistických prehľadov vychádza, že web má najviac čitateliek a čitateľov vo veku 25 až 34 rokov.  Takmer 28 %. Potom nasleduje takmer 20 % čitateľov a čitateliek vo vekovej skupine 35 až 44 rokov.

Zaujímavosťou je, že na web kliká viac veková skupina 55 až 64 rokov (takmer 16 percent), ako ľudia vo veku od 45 do 54 rokov (tých je čosi cez 14 percent). Celkovo 66 percent návštevníkov tvoria ženy, mužov je 34 percent.

 

Prehľad vekového zloženia a pohlavia návštevníkov a návštevníčok portálu Zenyvmeste.sk za rok 2020. Zdroj - Google Analytics

 

Z geografického prehľadu vychádza, že najviac čitateľov má portál v Bratislave. Až 1,4 milióna návštevníkov si na web kliklo minulý rok práve z hlavného mesta.

Potom nasledujú Žilina, Banská Bystrica, Trnava a Prešov. Napríklad v Košiciach sa Ženy v meste ešte musia zlepšiť. :)

Prehľad rozloženia návštevníkov a návštevníčok portálu Zenyvmeste.sk podľa oblastí Slovenska za rok 2020. Zdroj - Google Analytics

Najviac lákali stĺpčeky, aktuality a recepty

Z obsahu vás minulý rok na našom webe najviac zaujal návod ako si doma ušiť rúško. Veľmi populárny bol aj článok Nespravodlivý výpočet odchodu do dôchodku poškodí viac ako 100-tisíc žien. Tie sa búria. 

Medzi stĺpčekami minulý rok najviac zabodoval ten od Zuzany Kovačič Hanzelovej s názvom Gay pár na Plese v opere? Škandál! Korupcia? Nevadí!

Medzi receptami minulý rok najviac bodoval recept na čerešňovú bublaninu a rovnako aj veľmi populárny recept na francúzske zemiaky.

 

Rozbiehame ďalšie projekty

Web sa nám podarilo v ťažkých časoch vďaka zobrazenej inzercií zastabilizovať aj finančne a máme pre vás na najbližšie obdobie pripravené viaceré nové projekty. Prvým z nich je už vlani spustený web DobráKuchyňa.sk.

Rovnako sme už minulý rok začali oveľa intenzívnejšie pracovať s našim newslettrom. Ak chcete, aby vám každý týždeň chodili najlepšie články portálu Ženy v meste a mohli ste si ich tak čítať bez reklamy, prihláste sa na jeho odber - kliknite.

Takisto sme minulý rok spustili aj náš eShop na adrese Eshopzenyvmeste.sk - kliknite. Tento rok máme v pláne ho postupne rozširovať o nový sortiment a postupne z neho urobiť rešpektovanú značku na trhu internetových obchodov.

Tento rok chceme pridať ďalšie projekty (nielen nové weby), rovnako viac zaujímavého obsahu, ale aj nové autorky a autorov. Jednoducho nechceme zaspať na aktuálnych úspechoch, ale pridať k nim ďalšie, aby sme vám dokázali prinášať stále lepšie a zaujímavejšie čítanie a servis.

Ďakujeme, že ste s nami a do roku 2021 vám želáme veľa úspechov. ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI!  ❤️