Britský princ William a jeho manželka Kate zverejnili novú fotografiu svojej dcéry princeznej Charlotte. Spravili tak pri príležitosti jej ôsmych narodenín, informuje TASR podľa utorkovej správy televízie BBC.

Princezná Charlotte oslavuje 8 rokov

Na rozdiel od Charlottinho brata Louisa, ktorého portrét na 5. narodeniny odfotila profesionálka, o fotku Charlotte sa opäť postarala Kate, princezná z Walesu, ktorá dcéru odfotila tento víkend vo Windsore. Charlotte je na nej zachytená ako sedí v kresle a usmieva sa, pričom má oblečené biele šaty zdobené kvetinovým vzorom.

Aj na fotke má šibalský výraz a ostáva verná svojej povesti detskej rebelky, ktorá neberie etiketu kráľovskej rodiny príliš vážne a rada vyplazí jazky, keď vidí fotografov.   

Charlotte je druhým dieťaťom a jedinou dcérou Williama, následníka trónu, a jeho manželky Kate. Po svojom otcovi a bratovi princovi Georgevi je v poradí treťou nástupníčkou na trón.

Princezná sa narodila 2. mája 2015 v nemocnici sv. Márie v londýnskej štvrti Paddington. Tento rok oslavuje narodeniny len pár dní pred korunováciou svojho starého otca kráľa Karola III.

Deti sa zúčastnia kráľovskej korunovácie

Očakáva sa, že Charlotte a jej bratia princovia George a Louis budú sobotňajšiu korunováciu sledovať, pričom George sa samotnej ceremónie aj zúčastní. Bude jedným z ôsmich detí, ktoré sa vo Westminsterskom opátstve pripoja k sprievodu a budú pomáhať napríklad s držaním niektorých predmetov.

Súrodenecké trio by malo vystúpiť spolu so svojimi rodičmi na záver korunovácie aj na balkón Buckinghamského paláca.