Princ George má už 10 rokov. Ako už je zvykom, britská kráľovská rodina zverejnila jeho nový portrét. Mladý princ pôsobí na fotografii veľmi uvoľnene a usmieva do kamery. Sedí na kamenných schodoch na hrade Windsor v kockovanej košeli, modrozelených nohaviciach a hnedých topánkach a podobnosť s otcom, princom Williamom, je výrazná.

Princ George má 10 rokov

Fotografiu neurobila ako obyčajne jeho mama Kate, vojvodkyňa z Cambridgeu, ale profesionálna fotografka Millie Pilkington.

Po minuloročnom úmrtí kráľovnej Alžbety II. a nástupu jej syna, kráľa Karola III. na britský trón, je George (celým menom George Alexander Louis) druhý v poradí v následníctve na britský trón po svojom otcovi, princovi Williamovi, a v poslednom čase je ho častejšie vidieť na verejných akciách s rodičmi.

Zahraničné médiá pripomínajú, že čokoľvek, čo si na seba George odmalička obliekol, sa stalo rýchlo najžiadanejším tovarom na trhu. Príkladom môže byť jeho stretnutie s vtedajším prezidentom Spojených štátov amerických, Barrackom Obamom, a jeho ženou Michelle. Dvojica prišla do Kensingtonského paláca neskoro večer, keď už mal dvojročný princ po kúpaní, preto pár privítal ako správny monarcha ležérne v župane, ktorý šiel okamžite v Anglicku a USA na dračku.

George mení zvyklosti

George dokáže už ako ovplyvniť aj dôležitejšie veci. Počas slávnostnej korunovácie starého otca, kráľa Karola III., bol George bol jedným zo štvorice pážat, ktorá niesla plášť kráľa. Princ sa tejto úlohy chopil po svojom a presvedčil svojho starého otca, aby obmenil tradičné stáročné uniformy, ktoré nosili čestné pážata. Nechcel si obliecť biele nohavice po kolená a pančuchy, aby ho kvôli tomu v škole nešikanovali. Tradičné krátke nohavice s pančuchami boli na nátlak princa nahradené dlhými námorníckymi nohavicami, nielen u neho, ale aj u všetkých ostatných pážat.