Fantastické chrumkavé tofu v cornflakes. Najlepšie vyprážané tofu v kukuričných lupienkoch. Skvelý recept bez lepku so značkou Ženy v meste. Nech sa páči. Vyskúšajte. Určite si pochutíte.

Fantastické chrumkavé tofu v cornflakes - fotorecept kliknite

Milujete tofu? Ak áno, pripravili sme pre vás vynikajúci recept bez lepku na vyprážané chrumkavé tofu v kukuričných lupienkoch.

Určite si tento recept zamilujete, a možno zachutí aj takým, ktorý tofu veľmi nemusia. Dobrú chuť želáme.

Kuchyňa portálu Ženy v meste má pre vás pripravených mnoho chutných receptov bez mäsa. Ponuka je veľká, nech sa páči, inšpirujte sa najlepšie recepty bez mäsa so značkou Ženy v meste - kliknite

 

Skvelý recept bez lepku chrumkavé rybacie fašírky pečené v rúre

 

Fantastické chrumkavé tofu v cornflakes, najlepšie vyprážané tofu

 • Čas prípravy: 15 minút
 • Počet porcií: 3-4

 

Vyprážané tofu v chrumkavých cornflakes - ingrediencie                                       

 • 2 balenia tofu
 • 2 ks väčšie vajce
 • 2 polievkové lyžice zemiakového škrobu (kukuričného škrobu)
 • dve plné hrste rozmixovaných cornflakes (kukuričných lupienkov)
 • na dochutenie: soľ, mletá červená paprika, mleté čierne korenie, kurkuma (pôsobí protizápalovo, fantastická na kĺby), chilli korenie (ak obľubujete pálivé) alebo iné obľúbené korenie podľa chuti
 • na vyprážanie: olej podľa potreby

 

 

Fantastické chrumkavé tofu v cornflakes. Foto - Nela

 

Vyprážané tofu v chrumkavých cornflakes - postup receptu 

 1. Tofu si prerežeme pozdĺžne na dve polovice, potom ešte napoly. Môžeme ho nakrájať aj na menšie kúsky. Dochutíme podľa obľuby.
 2. Cornflakes si v mixéri s nožmi rozmixujeme na menšie kúsky. Poslúžia nám nielen namiesto strúhanky, dodajú skvelú chrumkavosť.
 3. Nakrájané tofu obalíme najprv v zemiakovom škrobe, potom v rozšľahaných osolených vajciach, nasledujú rozmixované cornflakes.
 4. Kvalitnú panvicu rozpálime, pridáme olej a obalené tofu vyprážame z každej strany dozlatista. Dávame pozor, aby nám neprihorelo.
 5. Hotové tofu v cornflakes ukladáme na papierový obrúsok, aby sme odstránili prebytočný tuk. Ešte teplé ho podávame a chrumkáme.

Tip na záver: Fantastické chrumkavé tofu v cornflakes výborne chutí so zemiakovou kašou či štuchanými zemiakmi. Ak chcete k vyprážanému tofu doplniť niečo zdravšie, zvoľte zeleninové pyré (recept nižšie) alebo poriadnu misku čerstvého zeleninového šalátu.

Dobrú chuť.

 

 

Recept na zeleninové pyré vynikajúce pyré z hokkaido tekvice, zdravá príloha