Nová kniha úspešnej americkej spisovateľky Erin Morgensternovej Bezhviezdne more je jej vyznaním lásky všetkým čitateľom. Vyznaním neskutočne zasneným, znepokojujúcim i vášnivým, prekypujúcim citmi a mystériami. Román Bezhviezdne more práve vychádza v preklade Zuzany Trstenskej vo vydavateľstve Lindeni.

Erin Morgenstern: Pre pravých knihomiľov

Erin Morgenstern je autorka kultového románu Nočný cirkus, ktorý bol preložený do 37 jazykov a získal si srdcia a podmanil predstavivosť miliónov čitateľov po celom svete. V novom diele Bezhviezdne more nám otvára dvere do svojej zlatom pretkanej fantázie, pričom hľadá s čitateľmi odpoveď na otázku, aká je skutočná sila príbehov.

„Je to kniha pre pravých knihomoľov, ktorých spomienky sú pretkané knižnicami, kníhkupectvami a antikvariátmi. Pre ľudí, ktorí na stránkach kníh opúšťajú tento svet, aby objavili niečo nové a nevídané alebo navštívili niečo staré a dobre známe. Pre ľudí, ktorí knihami žijú a dýchajú,“ hovorí šéfredaktor vydavateľského domu Albatros Media Slovakia Erik Fazekaš.

 

🛒  [Ambiciózny a očarujúci knižný klenot pre pravých knihomiľov - kliknite tu:]

„Pre mňa je to jedna z mála kníh, ku ktorým sa budem pravidelne vracať, lebo pri každom čítaní objavím novú vrstvu príbehu, nie len Zacharyho, ale aj toho svojho. A aj o tom knihy sú. Nie o nich, ale o nás.“

Oslavné recenzie na Bezhviezdne more

Hlavná postava románu Bezhviezdne more Zachary Ezra Rawlins je univerzitný študent s nosom zahĺbeným v knihách v každej voľnej chvíli. No potom objaví zvláštnu knihu a na jej stránkach si prečíta jeden deň z vlastného detstva popísaný do neskutočných detailov... Tu sa začína román, ktorý je oslavou príbehov, čítania a fantázie.

Prečítajte si

„Je to ambiciózny a očarujúci knižný klenot, na každej stránke plný tajomstiev aj vášne,“ napísali v oslavnej recenzii na rešpektovanom literárnom portáli Kirkus. „Toto je milostný list pre všetkých bibliofilov, plný snov a záhad. Postavený na hlboko precítených emóciách a naplnený absolútnym vzrušením,“ doplnili v Publishers Weekly.