Viackrát už mali slovnú prestrelku, teraz malo medzi nimi dôjsť k fyzickému napadnutiu. V piatok v nočnom bare v Bratislave sa odohral incident medzi dvoma poslankyňami - Janou Bittó Cigánikovou (SaS) a Romanou Tabak (Sme rodina).

Bittó Cigániková o útoku Tabak

Prvá o ňom informovala v sobotu na sociálnej sieti poslankyňa Jana Bittó Cigániková s tým, že na Romanu Tabak podala trestné oznámenie. “V nočných hodinách prišla do podniku Romana Tabák. Najprv mi nadávala. Keďže sa skrývala v šiltovke, dala som jej ju dole, nech všetci vidia ako reprezentuje svojich voličov. Myslela som, že keď si uvedomí, že sa na ňu ľudia dívajú čo stvára, že sa ukľudní. Opak bol však pravdou. Začala ma ťahať za vlasy a fyzicky napádať. Celý čas som sedela a nijako som útok neopätovala,” napísala  k incidentu Bittó Cigániková.

Tvrdí, že Romana Tabak najprv odišla, ale potom sa vrátila  “aby mi vrazila do hlavy a opäť odišla. Nechcela som to nijak riešiť. Bola som si istá, že pre všetkých bude lepšie, keď sa o tom nikto ďalší nedozvie. Skončila som ale na pohotovosti s opuchnutým lícom, bolesťami hlavy a krku. Následne som podala trestné oznámenie, lebo toto je jediný kultivovaný spôsob, ako sa brániť,” dodala Bittó Cigániková.

Romana Tabak a jej verzia útoku

Romana Tabak sa k incidentu najprv priamo nevyjadrovala, až v nedeľu pre Nový Čas uviedla, že za ňou prišla Bittó Cigániková v „nepríčetnom stave“ a začala vulgárne nadávať na ňu, aj jej rodinu a následne došlo ku konfliktu.

„Zahnala sa na mňa po tvári a ako sa zahnala druhýkrát, strhla mi z hlavy šiltovku a hodila ju do miestnosti. Ja som sa bránila. Mrzí ma, že som sa nechala vyprovokovať a uštedrila jej úder, po ktorom sa ukľudnila,“ vysvetľuje Romana a dodáva, že Jane napadnutie odpúšťa a na rozdiel od nej trestné oznámenie nezvažuje.

Obe poslankyne sa dostali do sporu po tom, čo poslanci neodsúhlasili vydanie Roberta Fica na väzobné stíhanie aj vďaka hlasom dvoch koaličných poslankýň OĽANO - Romany Tabák a Kataríny Hatrákovej. Obe potom z OĽANO vylúčili.

Bittó Cigániková o tom napísala blog, v ktorom Tabák a Hatrákovú nazvala „symbolom pokrytectva a bezcharakternosti“ a že tak to vyzerá, keď „na kandidátky dávate ľudí, ktorí išli práve okolo“.

Podľa Bittó Cigánikovej jej za to Tabak v parlamente neskôr vynadala a odporúčala jej, aby si radšej najala stylistu. Tabak zase na Bittó Cigánikovú reagovala nadávkou “tepša z SaS”, ktorej by “prospelo menej alkoholu”.