Britský policajt Wayne Couzens sa v piatok priznal, že začiatkom marca zavraždil Sarah Everardovú. Urobil tak prostredníctvom videospojenia na zasadnutí londýnskeho trestného súdu Old Bailey. O výške trestu súd rozhodne koncom septembra, uviedla agentúra AFP.

Policajt sa priznal aj k vražde

Štyridsaťosemročný Couzens, ktorý v čase spáchania činu pracoval v londýnskej Metropolitnej polícii v elitnej jednotke na ochranu diplomatických objektov, sa už začiatkom júna priznal k únosu a znásilneniu Everardovej. Obvinenie z vraždy však vtedy odmietol.

Prečítajte si

Koľko žien má po zotmení strach? Ako Sarah

Everardová (33) bola nezvestná od 3. marca, keď sa vo večerných hodinách vracala domov z návštevy u svojho známeho v južnom Londýne. Polícia jej telo objavila o týždeň neskôr v lese v neďalekom juhoanglickom grófstve Kent. Londýnska Metropolitná polícia dospela k záveru, že príčinou smrti Everardovej bol "tlak v oblasti krku".

Strach žien

Vo verejnosti sa po medializovaní prípadu ozvali hlasy, aby britská vláda prijala účinnejšie opatrenia na ochranu žien a dievčat. Mnohé obyvateľky britskej metropoly a jej okolia sa totiž v súvislosti s prípadom začali obávať o svoju bezpečnosť. Vláda prisľúbila, že ako súčasť balíka opatrení zameraných na prevenciu útokov voči ženám zvýši príspevky na údržbu pouličného osvetlenia a rozmiestnenie priemyselných kamier.