Nedeľný obed je niekedy nevyčerpateľná studnica nápadov na stĺpček. Rôzne témy sú na pretrase. Dnes prišlo na tému žien, ktoré šéfujú. Podľa časti mojej rodiny, ženy nie sú dobré šéfky. Veta na zabitie. Ale je to moja rodina, tak som sa nadýchla, vydýchla a nejako to prežila.

Snažím sa rozpomenúť na mužov šéfov, ktorých som v živote mala. Úplne každý jeden z nich mal nejaké divné psychopatické sklony – buď šikanoval matku s malým dieťaťom alebo vrieskal vulgárne po ľuďoch. Obzvlášť s nechuťou spomínam na jedného, ktorý vo firemnom bufete obťažoval vydatú ženu s dieťaťom tak, že ju zvalil na stôl a vopchal jej jazyk do úst. Ďalší neodpovedal zásadne na emaily, mal miláčikov v tíme, ostatní nemali šancu.

 

 

Môžem pokračovať rôznymi podivnosťami, som si istá, že keď sa nad tým zamyslíte vy, porozprávali by ste mi všelijaké zábavné historky mužov, ktorí šéfujú a nie sú normálni. A napriek tomu nikto nerozpráva, keď vrieskajú, že sú príliš emotívni, nekompetentní. Nikto nehovorí, že muži by nemali ničomu šéfovať. Pritom nám všetkým šéfujú každý boží deň milióny neschopákov.

Pýta sa niekto, či testosterón znemožňuje mužom šéfovať? Hovorí niekto, že storočia tu všetkému šéfujú muži a nezvládajú to? Viete, že aj ženy rozprávajú o druhých ženách, že by nemali šéfovať? Že by si radšej za šéfa vybrali toho blbca, čo sedí vedľa? Lebo je to muž? Žiadna iná kvalifikácia. A keď na vás vrieska on? Má blbý deň. Keď zvýši hlas ona? Je to hysterka.

Vo svojom živote som mala tri šéfky. Jedna bola prevtelený diabol. Na dve spomínam dodnes ako na najlepšie šéfky. A mala som aj dobrých šéfov. Pár. A potom aj dosť veľa blbcov. V mojej štatistike vychádzajú horšie muži, nie ženy. Ale nebudeme z toho robiť žiadne závery. Pretože na pohlaví nezáleží. Jednoducho niekto je blbec a niekto nie. A niektorá je líderka, a niektorá nie. Žien šéfok je len 20 percent, mužov 80.

Takže pred tým, než nabudúce zase začnete hejtovať ženy vo vedúcich pozíciách, je o dosť vyššia šanca, že vám šéfuje zlý šéf a že ste nikdy živú šéfku nezažili. A je o dosť vyššia šanca, že tento stĺpček čítate v robote, kde na vás o chvíľu naziape muž, nie žena.