Nepridala sa na stranu Izraela, ani nepodporila Hamas, ale odsúdila nenávisť, násilie a teror. Vo svojom príspevku na instagrame herečka a speváčka Selena Gomez (31) napísala, že jej “puká srdce, keď vidí všetku tú hrôzu, nenávisť, násilie a teror, ktoré sa vo svete dejú."

Selena Gomez o izraelsko-palestínskom konflikte 

„Mučenie a zabíjanie ľudí alebo akýkoľvek prejav nenávisti voči ktorejkoľvek skupine je strašný,“ napísala Gomez pokračovala, že „musíme stáť na strane všetkých ľudí, najmä detí. Musíme zastaviť násilie.”

“Priala by som si, aby som mohla zmeniť svet. Ale jeden príspevok to neurobí."

Bývalá hviezda kanálu Disney je najsledovanejšou ženou na instagrame, kde má 430-miliónov fanúšikov. Ako prvá žena pokorila hranicu 400 miliónov sledovateľov, predbehli ju futbalisti Cristiano Ronaldo (610 miliónov fanúšikov) a Lionel Messi (491 miliónov).

Selena Gomez na instagrame končí

Práve preto boli voči nej fanúšikovia na sociálnej sieti nemilosrdní. "Prečo potom zdieľa príspevky o duševnom zdraví, Black Lives Matter, právach žien, amerických voľbách atď., keď jeden príspevok nemôže nič zmeniť?" znel kritický komentár napríklad na X, predtým Twitteri.

Ďalší napísal: "Som tak sklamaný, že nevyužíva svoj dosah ako najsledovanejšia žena na Instagrame." Veľké množstvo fanúšikov Selenu obvinilo, že svoju platformu nevyužíva správne a sama sa dáva do úlohy obete – hoci by malo ísť o ľudí, ktorí vo vojne momentálne prichádzajú o všetko. Mnohé príspevky boli urážlivé.

Krátko na to Selena Gomez oznámila, že na Instagrame končí. "Dávam si pauzu a vymazávam svoj Instagram. Končím. Nepodporujem nič z toho, čo sa tu deje,“ napísala na čiernom pozadí a aj toto oznámenie vyvolal značnú kritiku. Konto Selena Gomez na Instagrame stále má, príspevky k izraelsko-palestínskemu konfliktu, či jej oznámenie, že končí, tam nie sú. Posledný príspevok má dátum 10. októbra.

Konflikt na sociálnych sieťach

Ku konfliktu medzi Izraelom a Hamasom sa na sociálnych sieťach vyjadrili aj sestry Gigi a Bella Hadid, ktoré pochádzajú z Palestíny. Za to, že sa rozhodli vyjadriť podporu Palestíne, sa im začali vyhrážať smrťou. Modelky si museli zmeniť telefónne čísla.

Švédska aktivistka Greta Thunbergová, ktorá na svojom Instagrame vyjadrila podporu Palestínčanom, si vyslúžila hnev Izraela. Viac ako sto izraelských environmentalistov a aktivistov podpísalo spoločný list, kde uviedli, že Greta už pre nich nie je vzorom v súvislosti so zmenou klímy.  Pridalo sa aj ministerstvo školstva, keď oznámilo, že odstráni všetky zmienky o Thunbergovej z učebných materiálov.