Od nového roka nebude môcť Serena Williamsová hrať tenis vo svojom legendárnom čiernom mačacom úbore. Organizátori French Open sprísnia pravidlá pre oblečenie tenistov a tenistiek. Priliehavý úbor jednej z najlepších tenistiek sveta bol podľa nich už za hranou.

 

Prečítajte si

Serena Williamsová hrala v mačacom úbore, aby podporila všetky mamy

 

Guidicelli: Je to za hranou

„Myslím si, že niekedy sa už dostávame celkom za hranu. Toto oblečenie už nebude prijaté. Musíme rešpektovať hru a miesto zápasu,“ uviedol v oficiálnom vyhlásení predseda Francúzskej tenisovej federácie Bernard Guidicelli. Pravidlá podľa neho nebudú také prísne ako na Wimbledone, kde musia hrať hráči a hráčky iba v bielom.

„Môžete jej vziať schopnosť superhrdinyk z kostýmu, ale nikdy jej nemôžete vziať jej superschopnost," zareagovala firma Nike na sociálnych siueťach. 

Trojnásobná víťazka Roland Garros hrala v čiernej priliehavej kombinéze s červeným opaskom prvý raz po pôrode. „Cítim sa ako bojovníčka. Superhrdinka. Kráľovná z Wakandy," spomenula svoj obľúbený komiks. "Chcem si to tu užiť a uvidíme, čo sa stane,“ povedala vtedy podľa BBC.

 

 

Serenin odkaz pre mamy

Mal to byť hlavne odkaz pre všetky mamy, ktoré sa dlho zotavovali po náročnom tehotenstve. " Beriem to ako šancu veľa žien a detí inšpirovať,“ vysvetlila 36-ročná Williamsová, mama malej Alexis Olympie.

Priliehavé oblečenie jej pomohlo hrať potom, čo bojovala s krvnými zrazeninami, aj preto trénuje v kompresných nohaviciach. „Ani neviem, koľko som ich (zrazenín) za posledných 12 mesiacov mala,“ povedala k mačaciemu úboru.