Posmešky a ponižovanie za kilá navyše – Bodyshaming v našej spoločnosti. To bude téma dnešnej Silnej zostavy, kde moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová privíta českú speváčku Ridinu Ahmedovú.

Ridina Ahmedová a podcast Sadlo

Ridina Ahmedová spustila v Česku podcast Sadlo, kde s ostatnými ženami veľmi otvorene hovoria o téme, ktorá je stále tabu - bodyshaming. Hovoria o tom, čomu si vystavené ženy, ktoré majú kilá navyše, aké posmešky si musia vypočuť od detstva a ako sa pri tom cítia.

Prečítajte si

Diskutovať o tom bude v Silnej zostave aj stála hostka stand-up komička Simona Salátová. Tá sa práve po jednej z diskusii Silnej zostavy stala terčom bodyshamingu. Rytmus vtedy zverejnil na sociálnej sieti jej upravenú fotku, kde pridal Simone Salátovej niekoľko kilogramov naviac a fotografiu okomentoval slovami, že „by sa z jedných veľkých šiat dali ušiť šaty pre 20 bezdomovcov.“

Telo a fenomén dokonalosti

Spolu s psychoterapeutkou Magdalénou Frecer budú panelistky hľadať odpovede na to otázky, prečo má niekto potrebu ponižovať a vysmievať sa zo vzhľadu iného človeka, aké sú pohnútky týchto ľudí a ako si vytvoriť zdravý vzťah k svojmu telu v spoločnosti, v ktorej vládne fenomén dokonalosti.