Speváčka Katka Koščová prehovorila na sociálnej sieti o body shamingu, teda negatívnych, posmešných a nevhodných komentároch na postavu. Zareagovala tak na správy o tom, ako výrazne schudla a zmenila výzor.

Koščová: Bulvár ma za váhu šikanoval

“Váha nikdy nebola témou, ktorej som sa chcela verejne venovať. Vždy to odvádzalo pozornosť od toho, čo som reálne chcela povedať, či urobiť. Nakoniec zostávala tá Koščová, ktorá sa príšerne oblieka a k tomu ešte aj  príšerne vyzerá,” napísala na sociálnej sieti speváčka, ktorá v roku 2005 vyhrala prvý ročník speváckej súťaže Slovensko hľadá Superstar.

Odvtedy bola pod tlakom bulvárnych médií aj pre svoj vzhľad. “Ten istý bulvár, ktorý ma dnes chváli a chce vedieť ako som schudla, ma pri tej istej váhe, akú mám dnes šikanoval pred rokmi. Chcú rozhovory a keď im povieme, že sa nebudem baviť o chudnutí povedia, že to asi neprejde cez redakčnú radu,” napísala Koščová.

Vysvetlila, že na túto tému sa nechce rozprávať. “Roky som sa tvárila, že mi body shaming nevadí, lebo sú predsa dôležitejšie veci, ale pravdou je, že som tým veľmi trpela. Vyabstrahovať človeka na kus mäsa a opekať ho na ražni…,” napísala otvorene.

Body shaming je forma šikany

Body shaming je forma šikany, ktorú zažili mladé dievčatá i chlapci, ženy, ale aj muži. Body shaming môže viesť k vážnym zdravotným a duševným problémom, ako je depresia alebo poruchy príjmu potravy. 

“Veľmi by som si priala, keby sme mohli všetci svorne tučni, chudí, dlhí, krátki, bieli, hnedí, takí, onakí žiť na tejto planéte bez toho, aby sme si robili zle, aby sme boli súdení podľa vonkajších znakov. Možno by sme sa bez pocitov viny, zlyhavania a hanby mali omnoho radšej a keď sa máme radi, chceme a robíme pre seba to najlepšie ,” dodala speváčka.

Katka Koščová sa od Superstar venuje spevu a koncertuje na Slovensku, v Česku i v Poľsku. V roku 2005 bola nominovaná na Slávika v kategórii speváčka a skončila na štvrtom mieste. Získala aj cenu Objav roka 2005.