Minulý týždeň som podstúpila svoj prvý estetický zákrok. Vždy som bola odporkyňou plastickej chirurgie a vyhlasovala som, že som za prirodzený výzor a že by som nikdy v živote nešla na botox, facelift alebo inú invazívnu procedúru.

Mám kamarátky, ktoré tieto zákroky podstupujú a vôbec ich za to neodsudzujem, ale jednoducho to nebola moja šálka kávy.

Plastická operácia a strach z nej 

Až pred dvomi rokmi som si uvedomila, že mi vekom veľmi ovisli očné viečka a namiesto horných viečok mám výrazné vačky, ktoré mi spôsobujú mnohé nepríjemnosti. Okrem estetického problému mi prekážalo aj to, že ma veľmi bolievali oči, mala som ich rýchlo unavené a nepomáhali kvapky do očí ani iné prípravky. Vtedy som si uvedomila, že jedinou možnosťou je operatívny zákrok.

Viac ako dva roky som si robila prieskum a hľadala vhodného lekára. Pozerala som si instagramové profily mnohých kliník, čítala recenzie, pýtala sa kozmetičiek aj kamarátok, ktoré sa vyznajú. Nakoniec som si vybrala veľmi dobrú lekárku, s ktorou som bola spokojná.

Od rozhodnutia po zákrok prešla dlhá doba - kvôli môjmu strachu, a, samozrejme, kvôli pandémii, keďže takéto zákroky sa robili iba minimálne.

Po zákroku som pochopila mnoho vecí. Na jednej strane, že strach bol úplne zbytočný. Operácia horných a dolných viečok je jeden z najbežnejších zákrokov a je takmer bezbolestný.

Je to menej bolestivé ako návšteva zubára. Zistila som aj to, že plastická operácia vám môže veľmi zvýšiť sebavedomie aj kvalitu života. Ak ste dlhodobo s niečím na svojej tvári nespokojné, netreba váhať.

Plastická operácia - čo si myslia muži a čo ženy

Zaujímavý bol aj prístup mužov a žien k môjmu rozhodnutiu. Keď som niekomu z mojich mužských kamarátov povedala, že sa chystám na zákrok, takmer nikto  ma nepodporil. Povedali, že to nepotrebujem a že len vymýšľam. Naopak ženy boli veľmi podporujúce a chápajúce. Vlastne môžem povedať, že ma na to nahovorili moje kamarátky, ktoré zákrok v minulosti podstúpili.

No našli sa aj muži, ktorí mi dodávali odvahu a veľmi pozitívne zareagovali. Jeden mi dokonca povedal, ako veľmi miluje svoju manželku a ako jej pomohol tento zákrok a aká je krásna a spokojná sama so sebou. Tieto slová ma povzbudili a presvedčili o tom, že existujú aj muži, ktorí si vážia ženské zdravie, sebavedomie a doprajú to všetko svojim najbližším. Kiež by ich bolo viac.

Prehodnotila som aj svoj prístup k estetickej medicíne a hoci som stále zástankyňou prirodzenosti, verím, že mnohé drobné nedostatky sa dajú odstrániť a vedia nám výrazne zmeniť kvalitu života. Ak váhate nad niečím, po čom dlho túžite, choďte do toho.