Vyšetrovanie prípadu Violy M., ktorú pred rokom našli s početnými zraneniami na Prístavnej ulici v Bratislave, stále pokračuje. Polícia naďalej vedie trestné stíhanie pre zabitie. K dispozícii má už aj znalecký posudok súdnych lekárov. Čaká tiež na doplnenie informácií o komunikácii na sociálnych sieťach. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková.

Pomoc pri vyšetrovaní z USA

"Takmer po roku od spáchania skutku vyšetrovateľ obdržal výsledky medzinárodnej právnej pomoci z USA, týkajúce sa komunikácie poškodenej na sociálnych sieťach, ktoré však neboli kompletné, preto požiadal o ich doplnenie," priblížila hovorkyňa.

Prečítajte si

Viola Macáková: Pochovali zavraždenú fotografku a učiteľku

Nedávno bol do spisu doručený tiež posudok znalcov z odvetvia súdne lekárstvo týkajúci sa stanovenia príčin a mechanizmu smrti a spôsobených zranení. Vyšetrovateľ sa s ním v súčasnosti oboznamuje a analyzuje ho, aby stanovil ďalší postup. "Bližšie informácie k zraneniam a príčine smrti poškodenej však vzhľadom na naďalej prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné v súčasnosti poskytnúť," dodala Slamková.

Nemôžu sa vyjadrovať 

V rámci vyšetrovania už polícia podľa hovorkyne vykonala viacero rozsiahlych analýz, previerok, vypočula veľké množstvo svedkov z prostredia kamarátov, známych či spolupracovníkov poškodenej ako aj iných osôb, ktoré vyplynuli v priebehu vyšetrovania a mohli disponovať akoukoľvek relevantnou informáciou k vyšetrovanému prípadu. Spracované boli tiež viaceré žiadosti o medzinárodnú právnu pomoc.

K zaisteným stopám, vykonanému znaleckému dokazovaniu ani k iným vykonaným dôkazom a procesným úkonom sa polícia vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebude vyjadrovať.

Polícia 11. novembra 2019 prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy na Prístavnej ulici v Bratislave. Po príchode na miesto policajti zistili, že na uvedenom mieste sa nachádza žena s početnými zraneniami po celom tele. Oživiť sa ju nepodarilo.