Tu je výberová chronológia prípadov streľby na školách v Spojených štátoch za posledných dvadsať rokov. Streľba na texaskej škole je tretia najhoršia v USA za dvadsať rokov. Viac ľudí zomrelo len v apríli 2007 vo Virgínii av decembri 2012 v Newtowne.

Máj 2018

Desať ľudí, väčšinou študentov, zahynulo a desať utrpelo zranenia pri streľbe na strednej škole v texaskom meste Santa Fe.

Február 2018

Nikolas Cruz (20) bol strelcom na strednej škole v meste Parkland na juhu amerického štátu Florida. Jeho čin si vyžiadal 17 mŕtvych a 16 zranených.

Október 2015

Deväť mŕtvych a deväť zranených si vyžiadala streľba na pôde univerzity v mestečku Roseburg v štáte Oregon. Strelec sa neskôr zastrelil.

December 2012

Masakra na základnej škole Sandy Hook v meste Newtown v štáte Connecticut, ktorú mal na svedomí 20-ročný Adam Lanza, si vyžiadala 27 obetí na životoch. Medzi obeťami bolo 20 detí vo veku šesť až sedem rokov. Lanza pred útokom zastrelil i svoju matku a po čine spáchal samovraždu.

Apríl 2007

Juhokórejský študent (23) v areáli univerzity Virginia Tech v meste Blacksburg v štáte Virgínia zabil 32 ľudí, desiatky zranil a napokon sa sám zastrelil.

Marec 2005

16-ročný mladík zastrelil v indiánskej rezervácii v štáte Minnesota najprv svojho dedka a jeho partnerku. Potom si to zamieril do Red Lake High School, kde pripravil o život piatich študentov, ochrankára a učiteľku. Počas prestrelky s políciou obrátil zbraň proti sebe.

Apríl 1999

Dvaja študenti strednej školy Columbine High School v meste Littleton v štáte Colorado zastrelili 12 študentov a jedného učiteľa a zranili vyše 20 ľudí. Páchatelia napokon spáchali samovraždu.