Policajný pes počas zásahu proti nezákonným migrantom pri Lanžhote v okrese Břeclav pohrýzol 4-ročné kurdské dievča do tváre.  Nie je jasné, prečo služobný pes na dievčatko zaútočil, ani či mal v tej chvíli náhubok alebo nie.

Polícia sa k udalosti vyjadrila aj na sociálnej sieti, kde vyjadrila ľútosť v spojitosti so zranením dievčaťa. Prípad prešetrí. 

Policajný pes pohrýzol dievčatko

„Nikto podľa rodičov dievčaťa nekládol odpor. Všetci sedeli v tráve pri aute a čakali na pokyny polície. V tej chvíli pribehol k dieťaťu policajný pes bez náhubku a uhryzol ho do tváre. Pre celú rodinu je to šok,“ uviedla tlmočníčka z turečtiny Vilara Dimir podľa servera Novinky.cz. Dievčatko previezol vrtuľník do brnenskej detskej nemocnice.

Podľa tlmočníčky kurdská rodina pricestovala do Česka nelegálne, a to vo vozidle, v ktorom vraj cestovali ešte dve rodiny. Keď hliadka auto zastavila, vodič-prevádzač utiekol, cudzinci boli ihneď zaistení.

Prípadné pochybenie psovoda bude skúmať Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov (GIBS).

Kurdská rodina musí odísť

Správa o zranení dievčaťa sa objavila na sociálnych sieťach, polícia neskôr incident Novinkám potvrdila. „V súvislosti s bojom proti nelegálnej migrácii došlo v piatok dopoludnia u Lanžhota k nešťastnej udalosti. Pri pátraní po horúcej stope po utečenom prevádzači došlo k nečakanej reakcii služobného psa na náhly vonkajší podnet,“ povedal hovorca juhomoravskej polície Bohumil Malášek.

Kurdská rodina musí podľa platnej legislatívy po prepustení dieťaťa z nemocnice Česko opustiť.