Bývalá americká tenistka Serena Williamsová očakáva narodenie druhého potomka. Štyridsaťjedenročná víťazka rekordných 23 grandslamových titulov to oznámila na pondelkovom galavečere Met Gala v New Yorku.

Serena Williamsová je tehotná

"Mám sa dobre, môžem dýchať. Nebudem nič skrývať... Som tehotná," citovala mladšiu zo slávneho sesterského dua agentúra AP. S manželom Alexisom Ohanianom už majú päťročnú dcéru Alexis Olympiu, ktorá sa tak dočká súrodenca.

Serena Williamsová sa stala prvý raz mamou 1. septembra 2017. Serenin pôrod však ani zďaleka nebol taký bezproblémový, ako jej agenti deklarovali vo vyjadreniach pre médiá. Svetová šampiónka sa neskôr vo veľmi otvorenom rozhovore pre dámsky magazín Vogue priznala, že musela neplánovane rodiť cisárskym rezom.

Na druhý deň sa jej začalo ťažko dýchať a lekári objavili drobné krvné zrazeninky na pľúcach. Nasledovalo niekoľko operácií. Do hlavnej žily jej lekári vložili špeciálny filter, ktorý mal zabrániť tvorbe nových zrazenín.

Najhorší bol fakt, že neustále kašľanie spôsobilo, že sa jej otvorila rana po cisárskom reze a čerstvá mama bola odkázaná na lôžko. Tam strávila dlhých šesť týždňov, o bábätko sa staral jej partner. Pre ženu, ktorá bola zvyknutá na tvrdú športovú drezúru, to boli najťažšie chvíle v živote.

Tenistky už majú ľahší návrat po tehotenstve

Ženská tenisová asociácia (WTA) prijala v decembri 2018 nové pravidlá, ktoré majú uľahčiť hráčkam návrat po tehotenstve alebo zranení. Po 52-týždennej alebo dlhšej pauze budú môcť použiť svoje predchádzajúce rebríčkové postavenie na dvanástich turnajoch počas troch rokov.

V uplynulej sezóne sa téma návratu týkala práve Sereny Williamsovej. Na Roland Garros nebola ako bývalá svetová jednotka medzi nasadenými, ale o mesiac neskôr na Wimbledone bola nasadená 25-ka, hoci v rebríčku jej v tom čase patrila 181. priečka. 

Po prvom pôrode sa Serena Williamsová začiatkom roka 2018 vrátila na kurty. Kariéru ukončila vlani po prehre v 3. kole dvojhry na US Open s Austrálčankou Ajlou Tomljanovičovou. Počas nej vyhrala sedemkrát Australian Open a Wimbledon, šesťkrát triumfovala na US Open a trikrát na Roland Garros. Na prize money zarobila takmer 95 miliónov dolárov.