Žena v Lotyšsku prišla na záverečnú skúšku v autoškole pod vplyvom alkoholu. V krvi jej namerali viac ako 2,1 promile. Vodičský preukaz jej bol preto zadržaný ešte skôr, než ho vôbec získala. V utorok o tom informovala lotyšská prokuratúra. TASR správu prevzala zo stránky televízie Lsm.lv a agentúry DPA.

Žena mala 2,1 promile

Praktická skúška na získanie vodičského oprávnenia sa mala konať 28. decembra v druhom najväčšom meste Lotyška Daugavpils. Po tom, čo si inštrukor v priebehu skúšky všimol, že žena je zjavne opitá, jazdu prerušil a vodička absolvovala test na alkohol.

Lotyšská prokuratúra žene za tento priestupok udelila finančnú pokutu vo výške 10.000 eur a nariadila jej aj 120 hodín verejnoprospešných prác. Má tiež zákaz viesť motorové vozidlá na päť rokov.

Aká je povolená hladina alkoholu v krvi

Agentúra DPA pripomína, že povolená hladina alkoholu v krvi, s ktorou je v Lotyšskú možné sadnúť si za volant, je pre vodičov s menej ako dvojročnou praxou 0,2 promile. Pre tých, ktorí majú vodičský preukaz dlhšie ako dva roky, sa limit zvyšuje na 0,5 promile. Lotyšská verejnoprávna televízia informovala, že počas prvého dňa nového roka polícia zastavila 32 vodičov pod vplyvom alkoholu, z toho bolo 25 v stave ťažkej opitosti.