Počas prvomájového mítingu strany Smer-SD v Nitre ste na pódiu stáli ako jediná žena a europoslankyňa. Ako vnímate také hecovanie davu proti hlave štátu?

“Na tribúne, nech to z videí vyzerá akokoľvek, nebolo vulgarizmy počuť. Nemusíte mi to veriť, ale tak to bolo. Rozprávali sme sa tam o úplne iných veciach.”

Nebolo na mieste opustiť pódium  a prejaviť nesúhlas s urážkami na adresu prezidentky?

“Zopakujem, že vulgarizmy nekričal dav. Bola by som to počula. Zrejme išlo o nejakú skupinu, ktorá stála bokom a tí pískali, aj keď som vystupovala ja. Nesúhlasim s vulgárnym urážaním všeobecne. Či sa týka prezidentky alebo kohokoľvek iného.”

Pred rokom ste boli u prezidentky ako jediná opozičná politička pri príležitosti osláv MDŽ a diskutovali ste pri okrúhlom stole o ženských témach. Ako vnímate takého útoky na adresu žien v politike?

“Áno, tento rok ma už nepozvala. Všeobecne odmietam útoky na adresu žien v politike, aj mimo politického priestoru. Pani prezidentke som sa ospravedlnila hneď ako to bolo možné, z letiska vo Frankfurte, kde som si prečítala otázku od redaktora aktualit na túto tému. Ospravedlňujem sa teda aj teraz a chcem požiadať zároveň o rovnaký meter aj pre iné ženy. Tiež som si prečítala pár komentárov na moju adresu, ktoré sa v ničom nelíšili od hlúpych vulgarizmov, ktoré vykrikovali nejakí primitívi.”

[[block_text[[