Čínsky nový rok sa začína 22. januára 2023 a končí 9. februára 2024. Po hektickom a náročnom roku Vodného Tigra bude nasledovať rok v znamení Vodného Zajaca. To je skvelou príležitosťou na oddych a prehodnotenie všetkých plánov. Na čo všetko sa máme pripraviť?

Narodili ste sa v znamení Zajaca?

V čínskom horoskope je Zajac štvrtým znamením. Tie idú za sebou v poradí Potkan, Byvol, Tiger, Zajac, Drak, Had, Kôň, Koza, Opica, Kohút, Pes a Prasa. Dnes vám online veštenie umožňuje veľmi jednoducho kontaktovať veštca alebo vešticu a zistiť, čo vás čaká. Priamy kontakt je vhodný najmä vtedy, keď riešite nejaký osobný problém a neviete si viac poradiť. 

Ľudia však už od dávnej minulosti predpovedali, ktoré obdobia sú vhodné na konkrétne aktivity. Alebo naopak, čomu by ste sa kvôli nesúladu hviezd mali radšej vyhnúť. Ak napríklad viete, že ste sa narodili v znamení Zajaca, rok 2023 vám prinesie množstvo pozitívnych zmien. Tie sa však budú týkať aj ostatných. 

Čínsky zverokruh je na rozdiel od toho nášho o niečo zložitejší. Riadi sa podľa čínskeho lunárneho kalendára, a tak sa dátumy jednotlivých znamení alebo začiatok čínskeho roka posúvajú každý rok o niekoľko dní. Navyše sa k znameniam priraďuje aj niektorý z piatich čínskych elementov, a to drevo, oheň, zem, kov a voda.

  Foto - Unsplash.com

Čo nám prinesie rok Vodného Zajaca

Voda je symbolom hĺbavosti, introspekcie a sebaspoznávania. Ľudia narodení v znamení Vodného Zajaca majú sklony sa nad všetkým zamýšľať. Niekedy až príliš. V roku 2023 im to však prinesie svoje ovocie. Toto obdobie bude tiež príležitosťou pre ďalšie znamenia inšpirovať sa Zajacmi a nahliadnuť do svojho vnútra.

Po náročných výzvach, ktorým sme počas posledných rokov museli čeliť, príde čas na zotavenie a oddych. Rok Vodného Zajaca by mal byť časom radosti a blahobytu, kedy sa v živote budeme môcť posunúť vpred. Obzvlášť pre ľudí v znamení Zajaca a ich partnerov ide o ideálny čas na svadbu, zmenu kariéry alebo pôrod dieťaťa. 

Okrem Zajacov ide o najpriaznivejšie obdobie aj pre ľudí v znamení Kozy, Prasaťa a Potkana. Rozhodujúcim však bude, či sa po ťažkých rokoch dokážu opäť postaviť na nohy a pokračovať vo svojich plánoch. Nutkanie upadnúť do lenivosti a na všetko sa vykašľať môže byť v roku 2023 silné. S dostatočným úsilím tak môžu pozitíva čerpať aj iné znamenia.

Foto - Unsplash.com

Na čo by ste si mali dať pozor

Zvýšenú pozornosť venujte potlačeným problémom, pred ktorými sa majte na pozore. Tie sa zvyknú vyplaviť na povrch práve v časoch pokoja a úľavy, keď máte konečne čas na oddych a seba. Buďte preto pripravení a keď to budete potrebovať, doprajte si dostatok času pre seba.

Nenechajte sa oklamať tými, ktorí sa naučili zneužívať dôveru ostatných. Držte sa svojich cieľov a čerpajte z blahobytu, ktorý vám rok Vodného Zajaca prinesie. Ak ešte nemáte svojho životného partnera, práve teraz budete mať najväčšiu šancu na jeho nájdenie. Nenechajte si ju ujsť.