Dcéra prezidentky Emma Čaputová zareagovala na svojom instagramovom profile na status poslanca Tomáša Tarabu. Nezaradený poslanec Taraba, ktorý odišiel z klubu ĽSNS tri mesiace po voľbách, včera zavesil na svoju facebookovú stránku portrét 17-ročnej dcéry prezidentky Zuzany Čaputovej s posmešným komentárom: Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.

Emma Čaputová: Ďakujem za obrovskú podporu 

Emma Čaputová poďakovala všetkým “za obrovskú podporu”, ktorú jej ľudia prejavili a postavil sa za všetky obete šikany na internete. „I keď to zosmiešnenie mierilo na mňa, chápem, že to mnohých z vás pohoršilo, lebo to má väčší dosah. Týka sa to všetkých, ktorí si už útoky a šikanu na internete zažili,“ napísala. Podporu poslala “ďalej každému, kto si zažil niečo podobné.”

Prezidentka Zuzana Čaputová čaká s dcérami Leou (vpravo) a Emou (druhá vpravo) pred volebnou miestnosťou vo voľbách do Národnej rady SR v Pezinku vo februári 2020. Foto TASR - Michal Svítok

Polícia hovorí o šikane

Status Tomáša Tarabu vyvolal množstvo negatívnych komentárov. Polícia ho dokonca označila za exemplárny prípad šikanovania. Ostro reagovala aj samotná prezidentka. “Útok na politika cez jeho deti je politické dno,” napísala v reakcii.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Emma (@emma_caputova)