Dosluhujúca fínska premiérka Sanna Marinová v stredu oznámila, že spoločne s manželom podala žiadosť o rozvod. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Premiérka Sanna Marinová sa rozvádza

"Spoločne sme podali žiadosť o rozvod. Sme vďační za tých spoločných 19 rokov," uviedla Marinová na sociálnej sieti Instagram. Dodala, že s manželom Markusom Räikkönenom "zostávajú najlepšími priateľmi".

O rozvode informoval aj Räikkönen na svojom účte na Instagrame. Pár má spolu päťročnú dcéru, pričom Marinová uviedla, že naďalej "budú spolu tráviť čas ako rodina".

Najmladšia premiérka na svete

Marinová, ktorá má v súčasnosti 37 rokov, sa v roku 2019 stala vo najmladšou zvolenou predsedníčkou vlády na svete. Viedla pritom stredoľavú koalíciu, ktorej súčasťou bolo ďalších päť ženských líderiek strán, z toho štyri mali menej než 35 rokov.

Počas pandémie koronavírusu bola Marinovej popularita na vrchole. Čoskoro sa však na titulky začali dostávať informácie z jej súkromného života, ktoré spoločnosť polarizovali. Jej povesti uškodili napríklad uniknuté zábery zachytávajúce ju pri tom, ako sa zabáva so skupinou fínskych celebrít.

V apríli napokon Marinovej sociálnodemokratická strana (SPD) skončila vo voľbách tretia po konzervatívnej Národnej koalícii a  protimigračnej Strane Fínov (PS). Marinovej vláda už podala demisiu, vo výkone funkcie však bude pokračovať do vymenovania novej vlády.