Jarné prázdniny budú roku 2024 v Bratislavskom kraji od 2.marca do 10. marca. Tento rok ide o posledný týždeň, stredoslovenské a východoslovenské kraje už budú mať prázdniny za sebou.

Jarné prázdniny 2024 Bratislava 2.marca - 10. marca

Jarné prázdniny v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji v roku 2024 sú naplánované od soboty 2. marca 2024 do nedele 10. marca 2024.

Jarné prázdniny v roku 2024 prinášajú študentom (a ich rodičom) po celom Slovensku opäť týždeň plný relaxu a odpočinku od školských povinností. Počas tohto obdobia si študenti a školáci v týchto krajoch môžu užívať voľno od školy a využiť tento čas na oddych, zábavu alebo rôzne voľnočasové aktivity nielen s rodičmi.

Termíny sú rozdelené podľa jednotlivých krajov, takže každý región má svoj špecifický čas na regeneráciu a načerpanie nových síl. V Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji sa študenti môžu tešiť na prázdniny od 17. februára 2024 do 25. februára 2024. 

Nasleduje Košický a Prešovský kraj, kde si študenti užijú svoje jarné prázdniny trochu neskôr, a to od 24. februára 2024 do 3. marca 2024. Tento termín ponúka ideálnu príležitosť naplánovať si aktivity práve v období, kedy sa zima pomaly lúči a príroda sa začína prebúdzať.

Jarné prázdniny v Bratislavskom kraji

Na záver sa dočkajú aj už spomenutí študenti v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Ich prázdniny sa uskutočnia od 2. marca 2024 do 10. marca 2024. Tento čas môže byť výborný na zimné športy, návštevu kultúrnych podujatí, mestské objavovanie alebo len na oddych v kruhu rodiny.

Každý z týchto termínov predstavuje skvelú príležitosť pre študentov i ich rodiny načerpať novú energiu, oddýchnuť si od školských povinností a stráviť čas spoločne alebo sa venovať svojim obľúbeným aktivitám.

Jarné prázdniny sú časom, na ktorý sa všetci študenti vždy tešia a ktorý každoročne prináša mnoho radosti a zábavy. Tak si ho užime aj tento rok. Po jarných prázninách 2024 si voľno zase užijeme na Veľkú noc, kedy majú deti veľkonočné prázdniny. Prečítajte si aj dôvody prečo bude rok 2024 o jeden deň dlhší.

Ak sa chystáte na prázdniny do Česka, to sú termíny jarných prázdnin 2024 podľa okresov.