Ak si plánujete rodinné aktivity, tak tu sú termíny jarných prázdnin 2024 na Slovensku podľa jednotlivých krajov. Začíname na strednom Slovensku v sobotu 17. februára, potom nasleduje východ krajiny a na záver zápas skončí prázdniny v nedeľu 10. marca.

Termíny jarných prázdnin vo všetkých krajoch

V roku 2024 si školáci na Slovensku budú užívať jarné prázdniny opäť podľa striedavo stanovených termínov v jednotlivých krajoch. Tento čas je ideálny na organizovanie výletov, jarných lyžovačiek a rôznych aktivít, ktoré deťom umožnia oddych od učebných povinností a ponúknu alternatívu k tráveniu času pred obrazovkami telefónov či tabletov. Takže hurá do plánovania.

Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj

Jarné prázdniny pre školy v týchto krajoch začínajú v sobotu 17. februára 2024 a končia sa v nedeľu 25. februára 2024. 

Košický a Prešovský kraj

V týchto východoslovenských krajoch si študenti odpočinú od školských povinností od soboty 24. februára 2024, až do nedele 3. marca 2024

Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj

Pre školy na západnom Slovensku sú jarné prázdniny v roku 2024 naplánované od soboty 2. marca 2024, do nedele 10. marca 2024.

Termín ako každý rok umožňuje školákom užiť si voľno na prelome zimy a jari a poskytuje príležitosti pre rôzne vonkajšie ale aj vnútorné aktivity.

Po jarných prázdninách si školáci na Slovensku užijú voľno zase počas Veľkej noci, kedy budú mať veľkonočné prázdniny. Veľká noc 2024 začína v piatok 29. marca.

Je tiež zaujímavé, že rok 2024 bude o jeden deň dlhší. Priestupný 29. február si teda môžu tentoraz užiť školáci z východného Slovenska.