Príroda sa prebúdza a hýri všetkými farbami. Je jar. Preneste ju aj do svojho šatníka. Farieb sa nebojte. Čiernu vynechajte. Tej je všade dosť. Jar je veselá. Buďte takí aj vy.

Inšpirujte sa jarnými trendmi a oživte svoj šatník zaujímavými kúskami oblečenia, ktoré budete radi nosiť. A to nie len na jar.

Pruhy a potlač na jednom tričku 

Už dlhšie sa na prvých priečkach módnych rebríčkov držia tričká s potlačou. Vyberte si potlač, ktorá nepôsobí prvoplánovo. Spojte ju s pruhmi. Túto jar majú zelenú.

Potlač na pruhovanom tričku pôsobí úplne inak. Hypnotizujúco. Pruhy sú klasika, s ktorou sa stretávame najmä v obľúbenom námorníckom štýle. Neobmedzujte sa. Pruhy môžu byť v rôznych iných farbách. Ich hrúbka a smer tiež nie je presne daný. Doprajte im trochu voľnosti a vyzerajte inak ako všetci ostatní.

Už dlhšie sa na prvých priečkach módnych rebríčkov držia tričká s potlačou. Foto - Budchlap.sk 

Oblečte sa do jednej farby od hlavy po päty

Jarné trendy sa v roku 2022 nesú v znamení farieb. Univerzálna čierna nie je jediná farba na svete. Monochromatický outfit vytvoríte aj v iných odtieňoch. Oblečte sa do ružovej, tmavomodrej, či výraznej zelenej.

Keď sa rozhodnete obliecť do výrazných farieb, doplnky zvoľte jemné alebo ich úplne vynechajte. Vytvoriť výrazný kontrast nie je vždy efektné. Občas to môže celému outfitu poriadne uškodiť. Páni, jednofarebné outfity si môžete obliecť aj vy. V jemnej pistáciovej a levanduľovej budete pôsobiť mladistvo a sviežo.

V štýle inšpektora Columba

Jedným z najnesmrteľnejších a ikonických kúskov oblečenia, ktoré v šatníku jednoducho musíte mať je trenčkot. Oblečte si ho k rifliam, slušným nohaviciam aj obleku. Kožené topánky alebo tenisky. Je úplne jedno, čo si k nemu oblečiete, stále v ňom budete vyzerať dobre.

Najčastejšie sa vyrába v béžovej farbe a jej odtieňoch, ale obľúbená je aj sivá, tmavomodrá a čierna. V prechodnom jarnom období vás ochráni pred vetrom a dažďom a v prípade chladnejších rán príjemne zahreje.

Jeden z najnesmrteľnejších a ikonických kúskov je trenčkot. Foto - Budchlap.sk 

Minimalizmus v šatníku

Outfity v štýle minimalizmu sú nadčasové a stále moderné. Vytvoríte ich z jednoduchých a univerzálnych kúskov oblečenia, ktoré využijete pri rôznych príležitostiach. Čierne nohavice, jedny rifle a pár jednofarebných tričiek alebo polokošelí môžete kombinovať donekonečna a stále budete vyzerať inak. Vrstvenie a doplnky k minimalizmu nepatria.

Výnimkou sú hodinky. Tých sa zrieknuť nemusíte. Keď máte potrebu jednoduchý outfit spestriť, stavte na veselé ponožky. Tento nenápadný detail neprekáža a dokáže pritiahnuť primeranú pozornosť.

Dovoľte jej zažiariť

Vesta nepatrí len na košeľu a pod kabát. Tí odvážnejší si ju môžu obliecť priamo na telo a kombinovať s riflami, či slušnými nohavicami. Vesta tu nie je len preto, aby vás zahriala. Využite ju ako plnohodnotný kúsok oblečenia. Pletenú alebo takú tú oblekovú.

Prispôsobte ju svojmu každodennému štýlu. Nechajte ju zažiariť vzormi a farbami. Nemusí byť nenápadná. Práve naopak. V tejto jarnej sezóne hrajú vesty prím.

 

Vesta nepatrí len na košeľu a pod kabát. Foto - Budchlap.sk 

Inšpirujte sa známymi rokermi

Vyšúchané rifle a koženku nechajte v skrini. Rockové hviezdy obľubujú aj žakár a zamat. Tak prečo by ste sa ich vy mali báť? Sú to materiály, ktoré ponúkajú rôzne možnosti. Odviažte sa a ukážte, čo sa vo vás skrýva. Nemusíte byť rockovou hviezdou. Chce to len trochu odvahy a fantázie.