Dušičkový víkend bude aj tentoraz spojený s voľnom pre školákov. Tu je dátum, kedy sú jesenné prázdniny 2022 na Slovensku.

Jesenné prázdniny 2022

  • začínajú v piatok 28.10. 2022
  • končia v utorok 1.11. 2022

Jesenné prázdniny budú na Slovensku tento rok od piatku 28. októbra 2022 až do utorka 1. novembra 2022, keď je na slovensku štátny sviatok Sviatok všetkých svätých. Školáci tak dostanú mimo víkendu tri dni prázdnin.

Najbližšie voľno potom školákov čaká až pred Vianocami, keď prázdniny začínajú 23. decembra 2022 a skončia 8. januára nasledujúceho roku.

Počas najbližšieho víkendu sa na Slovensku aj posúva čas. Po novom si tak bude treba nastaviť zimný čas.

Mestské a prímestské autobusy spoločností Arriva budú počas aktuálnych jesenných prázdnin od 28. do 31. októbra jazdiť podľa cestovných poriadkov v prázdninovom režime. Na sviatok 1. novembra budú všetky autobusy jazdiť ako v nedeľu alebo štátom uznaný sviatok.

Kedy budú jesenné prázdniny 2022

Od stredy 2. novembra budú všetky linky dopravcu premávať opäť ako v pracovný deň, informovala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností Arriva na Slovensku.

Na základe dohody s objednávateľom dopravy posilnená doprava autobusmi mestskej hromadnej dopravy (MHD) na cintoríny s cieľom uľahčiť obyvateľom návštevu cintorínov.