Cuketa je zelenina, ktorá je nielen lacná, ale predovšetkým plná živín. V obchodoch ju môžeme kúpiť celoročne, čo je veľkou výhodou. Má veľmi nízky obsah kalórii, neobsahuje žiaden tuk. Chcete detoxikovať alebo schudnúť? Tak potom je toto cuketové jedlo pre vás ako stvorené. Rýchle a nenáročné na prípravu.

Recept na cestoviny s cuketou - zdravé a rýchle

Portál Ženy v meste vám ponúka tento výborný recept, ktorý si určite obľúbite. Fit jedlo, ktoré zasýti a chutí božsky.

Recept cuketa

Cuketa: pôsobí priaznivo na odkyslenie organizmu, detoxikuje a odvodňuje, zlepšuje trávenie, má antibakteriálne účinky, pôsobí upokojujúco , posilňuje svaly a srdce, je vhodná pri cukrovke, dne, reume, problémoch s obličkami, zvyšuje imunitu organizmu, pomáha udržiavať štíhlu líniu, zlepšuje činnosť mozgu

Okrem toho obsahuje: karotény, minerály: horčík, vápnik, železo, draslík, fosfor, vitamíny A, B, C, vlákninu, približne 93,5% vody

Recept: Ingrediencie na chutné ľahké cestoviny s cuketou

(4 osoby)

  • 3 ks menšia mladá cuketa 
  • 500 g bezvaječných cestovín (celozrnných, špaldových)
  • 1 ks veľká cibuľa
  • 3 lyžice maslo
  • 2 lyžice olivový olej


Recept na cestoviny s cuketou - zdravé a rýchle na dochutenie: 

soľ, drvená rasca, mleté čierne korenie, kurkuma, cukor (nemusí byť) 


 

Recept na cestoviny s cuketou - zdravé a rýchle. Foto - autorka

 

Recept na fit cestoviny s cuketou

1. Cibuľu si nakrájame nadrobno a opražíme do sklovita na masle a olivovom oleji. Cuketu si umyjeme, nešúpeme (pod šupkou je najviac vitamínov), nastrúhame na strúhadle (cca 3 plné hrste) a pridáme k cibuli.

2. Ochutíme soľou, drvenou rascou, mletým čiernym korením (nemusí byť), kurkumou (výborná na kĺby) a troškou cukru (nemusíme). Dusíme do polomäkka.

3. Cestoviny si uvaríme podľa druhu. Najlepšie sú slimáky alebo špirálky. Scedíme. Pridáme k dusenej cukete, premiešame. Podľa potreby ešte dochutíme.

4. Ak sa vám zdá toto jedlo príliš obyčajné, neriešite kalórie, môžete pridať opečenú slaninku alebo nastrúhať ľubovoľný syr.

Dobrú chuť!

Osvedčený recept na výborný guláš so zemiakmi.