Britského premiéra Borisa Johnsona prepustili v nedeľu z londýnskej Nemocnice sv. Tomáša, kde bol hospitalizovaný s diagnózou COVID-19. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na jeho hovorcu.

Johnson sa do práce ešte nevráti 

"Premiér bol prepustený z nemocnice a ďalej sa bude zotavovať v Chequers," povedal jeho hovorca, čím mal na mysli Johnsonove oficiálne vidiecke sídlo neďaleko Londýna.

🛒 [Antibakteriálny gél na ruky i ochranné chirurgické rúško - Pilulka.sk]

Podľa slov hovorcu sa premiér na základe odporúčania lekárov ešte do práce nevráti. Johnsona momentálne zastupuje minister zahraničných vecí Dominic Raab.

Johnson: Británia porazí koronavírus

Británia porazí koronavírus, vyhlásil v nedeľu tamojší premiér Boris Johnson po prepustení z londýnskej Nemocnice sv. Tomáša, kde bol týždeň hospitalizovaný s diagnózou COVID-19. Ochorenie je spôsobené novým koronavírusom SARS-CoV-2.

Podľa agentúry AFP 55-ročný Johnson sediac oblečený v obleku a kravate vo videu, ktoré zverejnil úrad vlády, tvrdí: "Porazíme tento koronavírus... a porazíme ho spolu. Aj keď sa tento boj v žiadnom prípade ešte neskončil, v tejto neuveriteľnej národnej bitke dosahujeme pokrok."

Prečítajte si

Koronavírus zrejme prekonala aj tehotná partnerka premiéra Johnsona


Ako informoval hovorca premiéra, po prepustení z nemocnice sa Johnson bude zotavovať v Chequers, vo svojom oficiálnom vidieckom sídle neďaleko Londýna.

Johnsonovi ochorenie COVID-19 diagnostikovali 26. marca. Do londýnskej Nemocnice sv. Tomáša ho previezli v nedeľu 5. apríla po tom, ako sa jeho stav nezlepšoval. V pondelok 6. apríla ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti s vysokou teplotou a silným kašľom. V ďalších dňoch dostal kyslíkovú podporu, ale nebol napojený na pľúcnu ventiláciu. Z JIS na bežné nemocničné oddelenie ho presunuli vo štvrtok večer.