Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Petra Krištúfková (Sme rodina) sa vzdáva funkcie splnomocnenkyne vlády pre rodinu. "Nestojí mi za to, aby cez moju osobu útočili na vládu, útočili na ministra, na naše hnutie a už vôbec nie na moje deti," uviedla na nedeľňajšej tlačovej konferencii s tým, že naďalej bude robiť svoju prácu.

Krištúfková o Kočnerovi

Počet preferenčných hlasov, ktoré získala vo voľbách, považuje za dostatočný dôvod, aby v pomoci ľuďom pokračovala. Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár zdôraznil, že hnutie za ňou stojí. "V tejto dobe som bola kamarátka s jeho exmanželkou. Naopak, Marian K. bol voči mne rezervovaný. Myslím si, že to bolo z toho dôvodu, že z hĺbky duše nenávidel Borisa Kollára," tvrdí Krištúfková.

Prečítajte si

Naozaj mi je ľúto učiteľov

Dodala, že nevedela, či je to jeho loď a nemôže za to, že sa tam za manželkou zastavil. Svoju medializovanú komunikáciu s Marianom K. vysvetľuje tým, že mal disponovať informáciami o probléme súvisiacom s jej dcérou. Krištúfková poznamenala, že jej minulosť je známa. Skonštatovala, že mala v mladosti obdobie rebelantstva.

"Samozrejme, že malo aj následky a tie následky pretrvávajú celý život," povedala s tým, že nie je tajomstvom ani to, že svoje prvé dieťa má so zavraždeným mafiánskym bossom Robertom Diničom. Krištúfková zdôraznila, že naďalej bude pokračovať v práci a riešiť rôzne formy pomoci ľuďom.

Kollár podporil Krištúfkovú

Skonštatovala, že jej funkcia nemala byť platená. Mala podľa jej slov spočívať v tom, že vychytá nedostatky v legislatíve, ktoré spôsobujú, že niektorí ľudia prepadávajú sitom pri rôznych formách sociálnej pomoci. Kollár sa za Krištúfkovú postavil.

Poznamenal, že po medializovaných informáciách sa stupňovali ataky prostredníctvom jej osoby na vládnu koalíciu a hnutie Sme rodina. Priblížil, že inštitút zanikne, nikto Krištúfkovú nenahradí a sama bude pokračovať vo svojej práci a riešiť problémy ľudí v sociálnej oblasti. O vytvorení funkcie a menovaní Krištúfkovej rozhodla vláda počas uplynulého týždňa.

Nový post mal vzniknúť na návrh ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina). Jej úlohou mala byť najmä koordinácia plnenia úloh v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ktoré pre orgány štátnej správy, územnej samosprávy, mimovládne neziskové organizácie, ako aj iné subjekty vyplývajú z právnych predpisov a rozhodnutí vlády.