Čo je to feng šuej

V doslovnom preklade znamená feng šuej vietor a vodu. Je to označenie pre filozofiu, ktorá vznikla v Číne a venuje sa toku energie. Interiér zariadený v duchu tohto učenia nás svojou energiou podporuje a pomáha.

Podľa učenia feng šuej usporiadate domácnosť tak, aby v nej energia prúdila čo najprirodzenejšie a zároveň sa vám doma dobre fungovalo. Možno sa vám potom, čo zariadite kuchyňu v tomto štýle, konečne podarí pripraviť chutné jedlo. Za pokus to stojí.

Kuchyňu zariaďujte v zadnej časti domu

Podľa feng šuej by kuchyňa nemala byť viditeľná hneď, ako prídete domov. Čím hlbšie do útrob bytu túto miestnosť umiestnite, tým lepšie ochránite bohatstvo, ktoré kuchyňa predstavuje.

Vyvarovať by ste sa mali jej umiestneniu do stredu bytu, dochádzalo by ku kumulácii ohňovej energie. To by na pokoji vašej domácnosti rozhodne nepridávalo. Najlepšie urobíte, ak kuchyňu situujete v juhovýchodnej časti domu. Zároveň by podľa feng šuej mala byť dobre osvetlená a vetraná. Tieto zásady oceníte aj pri varení.

3 praktické tipy ako na feng šuej kuchyňu

  1. Do kuchyne nepatrí nič rozbité

Kuchyňa by sa podľa feng šuej mala blýskať čistotou a mala by byť vzdušná. To znamená, že menej je niekedy viac. Nepotrebujete dvanásť misiek a rozhodne nepotrebujete taniere, ktoré sú tu a tam ťuknuté. Feng šuej hovorí jasne – všetko nalomené vyhoďte.

Aj keby ste sa týmto učením neriadili, tohto bodu by ste sa mali držať. Kuchyňa je semenišťom nečistôt. Doslova. Napríklad v umývacej hubke je viac baktérii než v Petriho miske.

  1. Ostré predmety a nože nesmú byť vidieť

Ostré predmety podporujú agresivitu, preto ich nevystavujte. Nože skrátka uložte radšej do šuplíka.

  1. Sporák umiestnite oproti vchodovým dverám

Sporák by ste podľa základných pravidiel feng šuej mali umiestniť tak, aby ste vždy videli na vchodové dvere do miestnosti.

Nezúfajte, ak to tak teraz nie je. Pomôže zrkadlo, vďaka ktorému sa to isto podarí. Zároveň by sporák nemal stáť naproti drezu, vznikol by kontrast ohňa a vody.

Tak čo, zvládnete tieto 3 kroky implementovať do svojej kuchyne? Skúste to a uvidíte, či sa výsledky dostavia.