Išlo o jednu z najtemnejších fám v Hollywoode, o ktorej teraz po viac ako 60 rokoch vychádzajú na povrch nové detaily. Herečka Natalie Woodová bola ako 17-ročné dievča v roku 1955 v hoteli Los Angeles sexuálne zneužité veľmi slávnym hercom, ktorý bol od nej dvakrát starší.

Jej sestra Lana Woodová vo svojich memoároch, ktoré vyjdú na budúci týždeň, odhaľuje identitu slávneho muža: je to herec Kirk Douglas. Obaja Natalie Woodová i Kirk Douglas sú už mŕtvi. Píše o tom nbcnews.

Woodová Douglesa nehovorila

Lana Woodová vysvetľuje, že v čase incidentu mala osem rokov a jej matka a sestra sa pred ňou snažili zatajiť, čo sa stalo. Ako píše vo svojich spomienkach s názvom Malá sestra, až keď bola dospelá, Natalie sa s ňou rozprávala o tom, ako ju Douglas zaviedol do hotelového apartmánu. „A... ach, ublížil mi,“ cituje svoju sestru, ktorá mala vtedy 17 rokov.

herec Kirk Douglas v roku 1962.

Natalie Woodová zomrela v roku 1981 zatiaľ nevysvetleným spôsobom, Douglas zomrel vlani vo veku 103 rokov. Jeho syn Michael Douglas sa k obvineniam Lany Woodovej vyjadril: "Nech obaja odpočívajú v pokoji."

Lana Woodová, ktorá má dnes 75 rokov, sestre sľúbila, že o incidente s Douglasom nebude hovoriť. „Bolo to ako zážitok mimo tela. Bála som sa, bola som zmätená," opísala sestra, čo sa stalo. Stretnutie s Douglasom zorganizovala matka Maria Zacharenko, ktorá dúfala, že by to jej dcére mohlo otvoriť cestu do Hollywoodu.

Lena Woodová a jej kniha

Matka odviezla Natalie do hotela a spolu s mladšou sestrou čakali v aute. Natalie podľa sestry vyzerala úžasne, keď vošla do hotela a vrátila sa v strašnom stave. “Vyzerala hrozne. Bola úplne strapatá a bez seba a s mamou si začali nástojčivo šepkať. Nerozumela som tomu, o čom hovorili,” napísala. Mama Natalie povedala, aby nepovedala, čo sa stalo, lebo by jej to mohlo zničiť kariéru, ak by to vyšlo na verejnosť.

Kniha Lany Woodovej Malá sestra.  Foto - TASR/AP

Väčšina knihy Leny Woodovej je však o záhadnej smrti Natalie Woodovej na výlete na jachte. Jej telo našli pri kalifornskom ostrove Catalina v roku 1981. Úrady pôvodne hovorili o nehode, ale to sa zmenilo, keď sa dozvedeli ďalšie podrobnosti a objavili sa svedkovia. Podozrivý bol vtedy manžel Woodovej Robert Wagner. Lana Wood ho teraz vo svojej knihe obviňuje zo smrti svojej sestry.

Douglas o Natalie Wood

O tom, čo sa stalo Natalie Woodovej sa špekulovalo desaťročia. Po smrti Kirka Douglasa v roku 2020 sa na Twitteri objavilo meno Natalie Wood.

Douglas, ktorého preslávili filmy ako Spartacus a Mesto ilúzií, bol známy ako notoricky sukničkár a neverný manžel, či aj sám priznal. „Nemohli ste vedľa neho sedieť bez toho, aby vám jeho ruka neliezla po nohe,“ povedala priateľka a herečka Neile Adamsová v roku 2016, rok pred hnutím MeToo.

Herec Michael Douglas s otcom Kirkom.  Foto - TASR/AP 

Sám Douglas opísal vo svojich memoároch z roku 1988 The Ragman's Son (Cesty k Fame. Memories ) stretnutie s Natalie Wood takto: Jedného večera som išiel domov neskoro a musel som čakať na červenú. Z auta pred ním vyskočilo pekné dievčatko v semišovej bunde a rozbehlo sa k nemu. „Ach, pán Douglas, podpísal by ste mi bundu, prosím?,“ spýtala sa. Keď som vyhovel, žena za volantom prišla a predstavila mi ju: "Toto je moja dcéra. Je tiež vo filme, volá sa Natalie Wood. Vtedy som prvýkrát videl Natalie. Potom som ju videl veľakrát, kým nezomrela pri tejto hroznej nehode," napísal Douglas.