Osoba, ktorá sa vydávala za amerického generála slúžiaceho v Afganistane, obrala cez internet 69-ročnú Bratislavčanku o 5500 eur. Skutok vyšetruje polícia Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V ako trestný čin podvodu. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Žena zaplatila 5500 eur 

Seniorku oslovila osoba vydávajúca sa za amerického generála prostredníctvom sociálnej siete. "Osoba so ženou nadviazala rozhovor, v rámci ktorého si získala priazeň poškodenej. Z dôvodu zaslania balíka s obsahom finančnej hotovosti vo výške niekoľkých miliónov dolárov požiadala ženu, aby zaplatila prepravné náklady za balík," spresnila polícia.

Obrátila sa na políciu

Žena súhlasila a prostredníctvom bankového prevodu odoslala na neznámy účet sumu vo výške 5500 eur. Neznáma osoba však podľa polície od dôchodkyne požadovala ďalšie peniaze, s čím už žena nesúhlasila a obrátila sa na políciu.

"Legenda 'americký vojak na misii' bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám," zdôraznila polícia.