Exposlanec za stranu TOP 09 a bývalý poslanec českého parlamentu Dominik Feri (25) bol v sobotu podvečer hospitalizovaný v nemocnici so stredne ťažkým zranením. Informuje o tom spravodajský server Novinky.cz s tým, že sa špekuluje o tom, že sa pokúsil spáchať samovraždu.

Dominik Feri mal bodnorezné zranenia

"Podľa prvotných informácií to bol pokus muža o samovraždu. Prípadom sa teraz zaoberajú kriminalisti," povedal hovorca pražskej polície Jan Rybanský. Podľa informácií Noviniek ide o bodnorezné zranenia. Hovorkyňa záchranárov Jana Poštová priblížila, že Feri bol celý čas pri vedomí a po ošetrení bol prevezený do nemocnice.

Čin mladého expolitika vyvolal podľa portálu iDnes.cz polemiku na sociálnych sieťach. Niektorí ho obviňujú, že to chce uhrať na psychické problémy, teda nepríčetnosť, aby nemusel po odsúdení do väzenia. 

S tým nesúhlasí advokát Pavel Ticháčik. Feri ako vyštudovaný právnik podľa neho vie, koľko vyšetrení by ho v takom prípade čakalo. „Dalo by sa to vyložiť tak, že je v obrovskom strese. To je niečo, na čo nebol psychicky pripravený. Viem si predstaviť, že to neuniesol pod ťarchou okamihu,“ povedal pre iDNES.cz.

Feri je obvinený zo sexuálneho obťažovania

Dominik Feri čelí trestnému stíhaniu za sexuálne obťažovanie a znásilnenie, z ktorého ho minulý rok na jar v médiách obvinilo viacero žien. Po tom, čo sa s nimi zoznámil na sociálnych sieťach, ich údajne pozval do svojho bytu alebo príbytku jeho priateľov a mal sa dožadovať pohlavného styku. Exposlanec tieto obvinenia odmietol.

V dôsledku spomenutých obvinení sa Feri v júni 2021 vzdal poslaneckého mandátu a oznámil, že nebude kandidovať v jesenných voľbách do Poslaneckej snemovne parlamentu ČR. Takisto vystúpil z politickej strany TOP 09. Tento rok 19. mája štátny zástupca zamietol jeho sťažnosť, ktorú podal proti zahájeniu trestného stíhania. V prípade odsúdenia mu hrozí desať rokov väzenia, pretože je stíhaný aj za trestný čin znásilnenia maloletej osoby, ktorá dovŕšila 17 rokov, uviedla v marci polícia.