Ukrajinská prvá dáma Olena Zelenská radí rodičom, ako pomôcť deťom zvládnuť pobyt v krytoch civilnej obrany. Upozornila, že u mnohých ukrajinských detí, ktoré sú zvyknuté "na život v pokojnej a krásnej krajine", vyvoláva nútený pobyt v kryte strach.

Prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenská sa stala jedným zo symbolom vytrvalosti a odvahy svojho národa. Scenáristka, vizionárka a obhajkyňa ľudských práv komunikuje od vypuknutia konfliktu s občanmi Ukrajiny cez sociálne siete. Stala sa tvárou žien, ktoré bojujú za Ukrajinu.

Olena Zelenská radí rodičom

V príspevku na sociálnej sieti zdôraznila, že hlavnou úlohou dospelých je "zachovať im a chrániť ich detstvo, ako sa len dá", pretože "ony sú naša budúcnosť". Zelenská rodičom radí, aby si všímali, v akom psychickom stave je ich dieťa.

Prvá dáma Ukrajiny neignorovať ich želania a potreby, aj keď sa v danom čase nemusia zdať príliš vážne. Uvádza tiež, že je dôležité hovoriť o svojich pocitoch a prejavovať ich. "Objímajte dieťa častejšie - bude sa cítiť chránené," apelovala v ďalšej z rád, pričom spomenula aj nutnosť dodržiavať zvyčajnú dennú rutinu.

Prvá dáma Ukrajiny Olena Zelenska.  Foto - wikipedia.org

Podľa názoru ukrajinskej prvej dámy by rodičia deti mali aj často ubezpečovať, že náročnú situáciu spoločne zvládnu. V posledných týždňoch Zelenská opakovane využívala sociálne siete, aby upozornila na ťažké postavenie ukrajinského národa.

Zelenská podporuje Ukrajinu a manžela

Na záver jedného zo svojich príspevkov, ktorý zverejnila pred týždňom, vyjadrila presvedčenie, že Ukrajinci vďaka svojej "jednote v láske k Ukrajine" napokon zvíťazia.

Olenin manžel, prezident Volodymyr Zelenskyj, sa stal stelesnením ukrajinského vzdoru voči ruskej invázii. Zelenská zasa využíva online priestor, aby podporila svojho muža a posilňovala povedomie o situácii na Ukrajine.

Keď Rusko 24. februára zaútočilo na Ukrajinu, Zelenskyj vo vyhlásení na videu vyhlásil, že do Kyjeva prenikli "nepriateľské sabotážne skupiny", pričom on je ich cieľom číslo jeden a jeho rodina údajne číslo dva.