Po protestoch už nebude pre plážové hádzanárky povinný predpísaný spodný diel bikín. "Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) tak vypočula protesty, ktoré v júli odštartovali nórske reprezentantky a ženy od tejto chvíle budú môcť nosiť krátke úzke nohavice," informuje agentúra AP.

Bikiny a pokuta 1500 eur

Nórske reprezentantky v plážovej hádzanej, ktoré si v zápase na ME o bronz obliekli šortky namiesto predpísaných bikín, dostali pokutu 1500 eur. Protest proti sexizmu a prílišnému odhaľovaniu podporila aj popová speváčka Pink.

Prečítajte si

Podporu plážovým hádzanárkam vyjadril aj nórsky minister kultúry a športu Abid Raja, ktorý pôvodný rozsudok Európskej hádzanárskej federácie označil za "úplne smiešny".

Kritika ženských bikín

Na incident reagovala aj bývalá tenisová šampiónka Billie Jean King. "Mužský tím nosí šortky. Sexualizácia ženských športovkýň musí prestať. " vyjadrila sa známa tenistka na Twitteri minulý týždeň. Hádzanársky klub na univerzite v Bath vo svojom stanovisku uviedol, že pokuty boli "absolútne poburujúce". Pripomenul, že ženy v športe končia aj kvôli takýmto pravidlám.