Menopauza sa tak ako menštruácia týka každej ženy. Napriek tomu to nie je téma, o ktorej sa hovorí otvorene a verejne. Poďte to s nami zmeniť a prijmite pozvanie na interaktívnu prednášku Menopauza nie je tabu, ale príležitosť. Prednáška sa bude konať 27. mája 2024 v hoteli Vienna House Easy v Bratislave.

Menopauza: Interaktívna prednáška s Leilou Zajac

Celou prednáškou nás bude sprevádzať členka Medzinárodnej menopauzálnej spoločnosti (IMS), PharmDr. Leila Zajac, ktorá je zároveň zakladateľkou projektu Všetko o menopauze. Tento inšpiratívny projekt vznikol, aby ženám po štyridsiatke pomohol pohodovejšie prežiť druhú časť života a naučil ich hovoriť bez akejkoľvek stigmy o prechode a starnutí. 

Na prednáške budeme hovoriť o tom, prečo je obdobie perimenopauzy príležitosť a výzva zároveň, čo sa v tele deje po 40-ke, čo to vlastne znamená – extra starostlivosť o seba a najmä, prečo je dobré práve teraz myslieť na to, ako sa chceme cítiť o 20 rokov,” hovorí o obsahu prednášky Leila Zajac, ktorá vníma menopauzu nielen ako biologickú, ale najmä životnú zmenu, pri ktorej sa meníme zvnútra aj zvonka.

Je dobré o menopauze vedieť viac. Vedomosť a zdieľanie sú uľavujúce, podporné a umožňujú nám robiť lepšie životné rozhodnutia,” dodáva Leila Zajac.

Hormonálny profil k menopauze

Nebudeme ale len počúvať. Po prednáške bude možnosť otestovať sa, zhodnotiť svoj hormonálny profil na základe príznakov a porozprávať sa o tom, s čím odchádzate a čo si pre seba odnášate.

Partnerom podujatia je slovenská firma Aloris Vital, s.r.o., ktorá sa v spolupráci s českou farmaceutickou spoločnosťou OnaPharm,s.r.o. špecializuje na ženské zdravie. V súlade s najnovšími vedeckými poznatkami hľadá nehormonálne riešenia klimakterických ťažkostí.

Ženské pohlavné hormóny sprevádzajú každú ženu celý jej život. V priemere okolo 50-teho roku života (často aj oveľa skôr) nastupuje postupný úbytok produkcie hormónov, ktorý odborne nazývame klimaktérium. Zmena hormonálnej aktivity spôsobuje ženám fyzické a psychické ťažkosti, na ktoré neboli zvyknuté a ktoré, často výrazne, ovplyvňujú výkonnosť, subjektívny pocit zdravia, objektívne zdravotné parametre, ale aj psychickú pohodu a sociálne vzťahy. Moderná medicína už našťastie pozná spôsoby, ako ženám v tomto období uľaviť od ťažkostí a zvýšiť kvalitu života. Základom je náhrada ubúdajúcich hormónov – takzvaná hormonálna substitučná terapia, ale existujú aj nehormonálne možnosti manažmentu klimaktéria,” vysvetľuje MUDr. Peter Širola zo spoločnosti Aloris Vital, ktorý na prednáške priblíži aj možnosti nehormonálnej liečby menopauzy.

 

Vstupné viete pohodlne zaplatiť cez QR kód v pozvánke:

 

Interaktívna prednáška sa bude konať: 27. mája 2024

 

KDE: Hotel Vienna House Easy, Galvaniho 28, Bratislava

 

KEDY: 18:00 hod (cca 2 hodiny)


VSTUPNÉ: 15 eur (Vstupenky cez Tootoot)