Raňajky, príprava desiaty, nákupy, písanie domácich úlohy, večera,  pranie a žehlenie. A to všetko stále dookola. Každá matka stíha tisíc vecí naraz. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, ak by sa jej denný výkon pretavil do pracovného úväzku, koľko hodín by to bolo?

Presne to zisťovala firma, ktorá je jedným z najväčších producentov džúsov v Spojených štátoch. Na vzorke 2-tisíc amerických mamičiek detí vo veku 5 až 12 rokov skúmala firma ich denný program a prišla na zaujímavé fakty. 

 

 

Pracujú 14 hodín denne

Deň týchto matiek v priemere začína o 6:30 ráno, čo je oveľa skôr než začínajú pracovať bežní smrteľníci a svoju poslednú povinnosť mamy dokončia zhruba o pol deviatej večer, píše britský denník The Sun na svojej internetovej stránke.

Podľa zistení výskumníkov teda priemerná mama pracuje 14 hodín denne a to celých sedem dní v týždni. To je viac než 98 hodín. Znamená to akoby mala 2,5 plného pracovného úväzku. Treba pripomenúť, že týždenný úväzok je u nás 40 hodín. Mamičky dokonca uviedli, že samé pre seba majú len hodinu a sedem minút denne.

Casey Lewis, vedúca pre zdravie a výživu v spoločnosti Welch´s, ktorá si dala vypracovať tento prieskum, to pomenovala úplne jasne.  „Výsledky výskumu zvýrazňujú, že náročná rola mamy je vlastne nekončiacim prívalom úloh,“ povedala pre Yahoo.

 

Prečítajte si

 

Pomáha káva a víno

A ako to vlastne mamy zvládajú? Opýtané ženy to popísali úplne presne  – sú to hektolitre kávy a víno. A ešte veľmi účinne používajú aj ďalšie barličky – spánok, opatrovateľky či pomoc rodiny a poriadne nahnevaný hlas.

Netaja sa ani tým, že nedajú dopustiť na programy pre deti, vlhké utierky, tablety či jedlá z donášky.  Nečudo, veď mamy nepoznajú dovolenku či obedňajšiu prestávku. A v konečnom dôsledku, každá svoju rolu vykonáva s láskou a bez nároku na akýkoľvek honorár.