Zemiakový šalát s cviklou. Blížia sa Vianoce a opäť budeme rozmýšľať, čo chutné pripraviť.  Zdravý životný štýl sa stáva takou samozrejmosťou, našou súčasťou. Riešime nielen zloženie, ale aj kalórie.

Recept na zdravý zemiakový šalát s cviklou - fotorecept kliknite

Vyskúšajte zemiakový šalát s cviklou. Je ľahký, zdravý a jednoduchý. A čo je dôležité, chutí fantasticky. Šalát, ktorý je vhodný nielen na Vianoce, Veľkú noc, ale aj po celý rok.

Výborný zemiakový šalát s cviklou? Internetový portál Ženy v meste pre vás pripravil ďalší úžasný recept. Chutný, zdravý, ktorý lahodí aj oku.

Zemiakový šalát s cviklou

Čas prípravy: 20 minút

Počet porcií: 4-5 

Ingrediencie na skvelý zemiakovo-cviklový šalát

 1. 4 ks zemiak strednej veľkosti (500 g)
 2. 2 ks väčšia cvikla (500 g) 
 3. 1 ks červená cibuľa (šalotka)
 4. 250 ml kyslá smotana
 5. 2 polievkové lyžice olivového oleja
 6. 3 ks vajec

Zemiakový šalát - na dochutenie:

 • soľ
 • mleté čierne korenie
 • citrónová šťava (1 citrón)

Recept na zemiakový šalát s cviklou. Foto - Nela

Recept na fantastický a zdravý zemiakový šalát

 1. Cviklu, zemiaky a vajcia si uvaríme vopred. Musíme rátať, že cvikla potrebuje cca 40 minút (môžeme si ju kúpiť aj uvarenú), zemiaky cca 20 minút a vajíčka 10 minút. 

 2. Vychladnutú cviklu a zemiaky zbavíme šupky, vajíčka škrupiny. Zemiaky pretlačíme ako na šalát (menšie kúsky), vajíčka taktiež, cviklu nastrúhame na  hrubšom strúhadle (ako na jablká). Cibuľu nakrájame nadrobno.

 3. Do väčšej misky pridáme cviklu, zemiaky, vajcia, cibuľu, kyslú smotanu, olivový olej, soľ, mleté čierne korenie a citrónovú šťavu (podľa chuti). Premiešame. Dochutíme podľa potreby. Môžeme ešte pridať smotanu alebo jogurt.

 4. Necháme aspoň hodinu postáť, aby prešli všetky chute.

Dobrú chuť.

Vyskúšajte aj recept na výborný zemiakový šalát bez majonézy