Zdravá hrášková nátierka, lahodná. Výborný recept z kuchyne portálu Ženy v meste chutí fantasticky. Lahodným nátierkam nevedia odolať predovšetkým deti, pripravte svojej rodine zdravé raňajky alebo desiatu.

Hrášková nátierka zo zeleného hrášku - fotorecept kliknite

Chutná desiata pre vašich školákov? Tak potom naša nátierka zo zeleného hrášku. Zelený hrášok je nabitý vitamínmi, minerálmi a má lahodnú chuť. A farba? Tá je predsa Shrekova! 

Vyskúšajte fantastickú nátierku zo zeleného hrášku z kuchyne portálu Ženy v meste, ktorá je nielen zdravá, ale chutí aj neodolateľne. Potrebujete iba dve suroviny. Pomazánka je vhodná aj pre celiatikov.

Vyskúšajte aj recept - lahodná vajíčková nátierka s mrkvou

Najlepšia nátierka zo zeleného hrášku - bezlepková

  • Počet porcií: 4  
  • Čas prípravy: 10 minút

 

 

Nátierka zo zeleného hrášku - ingrediencie

  • 1 šálka zelený hrášok (cca 250 g)
  • nátierkové smotanové maslo alebo žervé, Lučina (cca 150 g)
  • na dochutenie: soľ, citrónová šťava, sušená zelenina bez soli

 

 

 

Zdravá nátierka zo zeleného hrášku. FOTO - Nela

 

Hrášková nátierka zo zeleného hrášku - postup receptu

  1. Najprv si uvaríme mrazený hrášok, ku ktorému pridáme trošku vody a lyžičku sušenej zeleniny bez soli. Varíme približne 5 minút, dávame pozor, aby sa nepripálil. Tekutina sa odparí. Môžeme použiť aj čerstvý hrášok, ktorý nevaríme. Uvarený hrášok necháme vychladnúť.
  2. Zelený hrášok rozmixujeme spolu s nátierkovým maslom alebo žervé (tvarohovo - smotanová zmes). Môžeme zvoliť aj Lučinu. Dochutíme soľou a citrónovou šťavou a odložíme aspoň na 30 minút do chladu, aby sa rozložili chute. Zdravú hráškovú pomazánku natrieme na celozrnný chlieb, pečivo, obložíme zeleným šalátom, bylinkami. Vhodná je aj čerstvá zelenina.
Dobrú chuť!