Jednoduchá vajíčková nátierka s tvarohom, rodinný recept. Vyskúšajte jednoduchú vajíčkovú nátierku s tvarohom podľa receptu z kuchyne portálu Ženy v meste.

Jednoduchá vajíčková nátierka s tvarohom, fotorecept kliknite

Nikdy som nepatrila medzi tých, ktorí vyhľadávajú nové zahraničné chute. Na dovolenkách sa ich neviem dojesť, ale doma je doma.

Som verná slovenskej kuchyni hlavne preto, že nemám čas behať po meste a hľadať ingrediencie, ktoré nájdem možno až v 4 obchode.

Takto vznikla aj naša rodinná tvarohovo – vajíčková nátierka,  ktorá sa často na chleba či pečivo vlastne ani nedostane. Manžel ju zvykne len tak „bágrovať“ s polievkovou  lyžicou.

Vyskúšajte aj recept na skvelú tuniakovú nátierku – chutná a zdravá

 

 

Vajíčková nátierka s tvarohom - ingrediencie

  • 350 – 500 g tvarohu 
  • 50 g masla
  • 2 malé trojuholníky syra
  • 4 vajcia na tvrdo
  • 1 menšia cibuľa
  • 1 čili  paprička zaváraná
  • pažítka – za hrsť
  • na dochutenie: biele mleté korenie, soľ

 

 

 Jednoduchá vajíčková nátierka z tvarohu, rodinný recept. Foto - Lucia Tomečková

 

Jednoduchá vajíčková nátierka s tvarohom - postup receptu

  1. Nič zložité. Ideálne je si všetko 2 hodiny pred spracovaním vytiahnuť z chladničky. Niekedy ju robím tak, že si všetko pripravím rano a nátierku stihnem urobiť až podvečer.
  2. Ak ju robím priamo z chladničky, mieša ju a s radosťou, manžel. Kým uvarím vajcia na tvrdo, cibuľu nakrájam na drobno a všetko ostatné dobre premiešam naraz v miske. Pridám vajcia uvarené na tvrdo, dobre premiešam a hotovo!

Jednoduchá vajíčková nátierka z tvarohu - rada

Vajcia na tvrdo varím vždy 10 minút vo vriacej vode. Potom ich vylejem z hrnca rovno pod studenú tečúcu vodu. Nikdy tak nemám problém ich ošúpať od škrupiny. Bylinky ako petržlen, pažítku, bazalku atď vždy pestujem na balkóne. Vydržia až do zimy, ale musia byť v tieni. Sadenice kúpim bežne v potravinách a doma ich už iba presadím do väčšieho črepníku.

Dobrú chuť. 🐣

Vyskúšajte aj recept na zdravú nátierku zo zeleného hrášku, lahodnú a chutnú