Titul Absolútna Slovenka roka 2021 získala Želmíra Komorechová, majiteľka spoločnosti Kompava. Vyštudovaná biochemička, ktorá v Novom Meste nad Váhom riadi úspešnú firmu zameranú na vývoj, výrobu a distribúciu výživových doplnkov, získala prvenstvo aj v kategórii biznis a manažment.

Titul získali Kocúriková a Ďuračková 

V oblasti športu zvíťazila Helena Hanková, trénerka a funkcionárka v paralympijskom športe, ktorá v súčasnosti trénuje mužský paravolejbalový výber. Za oblasť médiá a komunikácia získala cenu moderátorka televízie TA3 Anka Žitná.

Helena Hanková, trénerka a funkcionárka v paralympijskom športe. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Prvenstvo v kategórii kultúra a umenie získala herečka Zuzana Kocúriková, ktorá o pár dní oslávi polstoročie v činohernom súbore SND.

V kategórii veda a výskum patrí ocenenie Zdeňke Ďuračkovej, profesorke biochémie na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Popri pedagogickej práci sa venuje problematike oxidačného stresu a možnostiam ovplyvnenia symptómov viacerých ochorení ako sú srdcovo-cievne, cukrovka, Crohnova choroba, ADHD a depresívna porucha u detí.

Herečka Zuzana Kocúriková.  Foto TASR - Pavel Neubauer

V kategórii vzdelávanie uspela Anna Jurgovianová, špeciálna pedagogička, ktorá pracuje s rómskou komunitou viac ako 23 rokov, výtvarníčka, filantropka, riaditeľka Súkromnej spojenej školy v Kežmarku.

Mišiaková bola v prvej línii počas pandémie

V kategórii zdravotníctvo zvíťazila Erika Mišiaková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo v nemocnici Agel v Bánovciach nad Bebravou, ktorá popri tom pôsobí v rámci ODCH aj ako sestra v geriatrickej ambulancii. Od začiatku pandémie stála v prvej línii a obetovala voľný čas, aby pomohla nielen nemocnici, ale predovšetkým pacientom.

Erika Mišiaková, námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľstvo v nemocnici Agel v Bánovciach nad Bebravou. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Za oblasť charity patrí ocenenie Ivete Mišovej, riaditeľke Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR, spoluautorke projektu BIVIO. Nina Krigovská, učiteľka ZUŠ z Popradu a umelecká vedúca Detského folklórneho súboru Letnička, získala ocenenie v kategórii podpora mladých talentov.

Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko udelila nominačná komisia tento rok dvom výnimočným osobnostiam - detskej lekárke Anne Hlavatej a lyžiarke Petre Vlhovej.

Riaditeľka Združenia na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR Iveta Mišová. FOTO TASR - Pavel Neubauer