Vladimíru Šebovú síce predstavujeme ako spisovateľku, ale živí ju svet videohier, do ktorých píše príbehy a scenáre. „Veľa času trávim pri knihách, filmoch a videohrách. Je to niečo, čo ma baví. Vyrastala som s hrami a je pre mňa fajn byť stále blízko príbehov, nech sú v akejkoľvek forme,“ hovorí Vladimíra Šebová.

O živote vo Francúzsku, ale aj o tom, čím ju opäť pritiahol svet mágie, nám porozprávala v našom podcaste, ktorý si môžete vypočuť tu:

Alebo vo svojom obľúbenom prehliadači:

PodBean: https://bit.ly/2W2UsJG

Spotify: https://spoti.fi/2IxSFoa

iTunes: https://apple.co/39HzT9B

Vladimíra Šebová tvorí s fantáziou

Vladimíra Šebová žije a tvorí vo francúzskom Bordeaux, kde momentálne navštevuje stretnutia spisovateľov. Debatujú o písaní a tvorbe. Vlaďka sa dokonca pustila aj do anglického prekladu svojich kníh. Zisťuje totiž, že slovanská mytológia zaujíma ľudí aj za našimi hranicami. 

„Čo mňa veľmi baví je fantázia a asi preto píšem žáner fantasy. Od detstva som rada vytvárala nové svety a príbehy. Je to zaujímavé vytvoriť svet, ktorý nedokážeme bežne zažiť a môžeme ho spoznať cez vymyslený príbeh,“ hovorí autorka úspešných kníh.

Jej pracovným nástrojom je počítač, takže keď potrebuje „vypnúť“,  spoločnosť jej robí pes Doby alebo dobrá kniha. Rada sa vyberie do mesta, múzea, na kávu, či pohár dobrého vína.

 

Knihu si môžete ONLINE kúpiť tu

Foto: Kristína Vlčková

Každá kniha ju niečo nové naučí. „Keď som začala písať Vlákna mágie, tak som sa učila štrikovať a háčkovať a potom som to postupne vložila aj do knihy. Hlavná hrdinka Agáta je čarodejnica, ktorá kúzli štrikovaním,“ hovorí autorka o svojej najnovšej knihe.

Vlákna mágie sú voľným pokračovaním série Piesne troch svetov. Syn podsvetia a Dcéra zimy sú samostatné príbehy, čo však knihy spája, je slovanská mytológia a aj niektoré postavy, hoci priamo na seba nenadväzujú. 

Vladimíra Šebová a jej Vlákna mágie 

Autorka tento raz ponúka moderný príbeh, ktorý sa odohráva v súčasnosti. Hlavnou hrdinkou je sedemnásťročná čarodejnica, ktorá chodí na strednú školu a pripravuje sa na univerzitu pre čarodejníkov. „Veľmi som chcela napísať príbeh z malého mesta, príbeh o čarodejnici a k tomu aj detektívny príbeh. Vo Vláknach mágie sa to spojilo,“ hovorí o svojej knihe Vladimíra Šebová.  

Agáta žije dvojitý život. Doma ju obklopuje mágia, čelí zlomyseľným vílam, hovoriacemu krkavcovi a v škole rieši bežné starosti dospievajúcich. Bežné sú ale len do momentu, kým sa nestane nešťastie a hlavná hrdinka musí rozpliesť vlákna mágie a zistiť, či k tragédií prispela svojimi kúzlami, alebo je za tým niečo/niekto iný.

Viac o knihe Vlákna mágie, ale aj o jej autorke Vladimíre Šebovej sa dozviete z nášho podcastu.

Foto: Kristína Vlčková