Švajčiarsky výrobca čokolády Lindt & Sprüngli vo štvrtok uspel v súdnom spore voči miestnej pobočke spoločnosti Lidl. Prekážalo mu, že čokoládové zajace, ktoré vyrábal Lidl boli zameniteľné s jeho zajacmi. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky denníka Handelsblatt.

Lidl vajíčka nesmie predávať 

Najvyšší súd vo švajčiarskom Lausanne rozhodol, že sieť supermarketov Lidl vo Švajčiarsku podobné výrobky už nesmie predávať. Ako dôvod uviedol možnú zámenu s čokoládovými zajacmi v pozlátenej fólii od firmy Lindt. Lidl tiež musí zlikvidovať všetky takéto zajace vo svojich supermarketoch.

Zajace sú na pultoch už 70 rokov

Hovorkyňa Lindt & Sprüngli rozhodnutie súdu označila za "míľnik" v oblasti ochrany týchto čokoládových zajacov na švajčiarskom trhu. Ich zajace v pozlátenej fólii podliehajú ochrane ako špecifický druh výrobku pre svoj tvar, píše na svojej webovej stránke denník Handelsblatt.

Zajaca v hliníkovej fólii zlatej farby so zvončekom na stužke spoločnosť Lindt & Sprungli na trh uviedla v roku 1952, pripomína AFP. V roku 2018 sa na súd obrátila s tým, že tvar a vzhľad zajacov spoločnosti Lidl je veľmi podobný a zákazníkov to môže mýliť. Súd v kantóne Aargau žalobu v roku 2021 zamietol. Švajčiarsky najvyšší súd však teraz toto rozhodnutie zmenil.